اختتامیه اولین المپیادمجازی ورزشی دانشجویان شاهدوایثارگر “یادواره شهید احمدرضا احدی”

آیین اختتامیه اولین المپیاد مجازی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور (یادواره شهید احمدرضا احدی)  با […]

آیین اختتامیه اولین المپیاد مجازی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور (یادواره شهید احمدرضا احدی)  با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر سیما لاری معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت و دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه، در تالار امام خمینی (ره) دانشکده پزشکی دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم دکتر سیما سادات لاری، رئیس المپیاد مجازی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی، ضمن تقدیر از تلاش‌های مدیران توانمند دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برنامه‌ریزی مسئولان و حضور دانشجویان شاهد و ایثارگر را مهم‌ترین عامل رونق بخشیدن به این المپیاد دانست و گفت: راه‌اندازی سامانه سوت به همت واحد آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گام مهمی در روند برگزاری این المپیاد محسوب می‌شود و امیدواریم بستری فراهم شود تا تمام کشور از امکانات این سامانه بهره‌مند شوند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت در بخشی از سخنان خود، آراستگی عنوان این المپیاد به نام شهید احمدرضا احدی را اقدامی مبتکرانه خواند و گفت: یکی از سالن‌های اجتماعات معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت نیز به اسم این شهید نخبه مزین است. این شهید از معدود شهیدانی است که دست نوشته‌هایش در قالب یک کتاب منتشرشده است. احمدرضا احدی دانشجویی توانمند، هنرمند و اهل علم و ادب بود و علی‌رغم علاقه زیاد به تحصیل، با شروع جنگ، درصحنه‌های مبارزه حاضر شد.

دکتر علیرضا زالی قائم‌مقام المپیاد مجازی ورزشی دانشجویان شهدا و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی، در بخشی از سخنرانی خود در خصوص  همراهی نام شهید احمدرضا احدی در این جشنواره گفت: شهید احمدرضا احدی فرزند بالنده این دانشگاه بود و بارها از خصایل اخلاقی این دانشجو به گوشمان رسیده است؛ نخبه علمی، محصل ممتاز با ضریب هوشی استثنایی و ذکاوت بالا که رتبه نخست رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را از آن خود کرده بود. تکانه‌های زندگی این شهید موجب نشد تا علاقه وی به تحصیل و کسب موفقیت فراموش شود. احمدرضا احدی ۴ سال متمادی در جبهه‌های جنگ مبارزه کرد تا به شهادت رسید.به گفته رئیس دانشگاه، آراستگی این المپیاد با نام شهید نخبه، نوعی الگو زایی و الگو پروری است.

گفتنی است در بخش پایانی این مراسم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین فرهاد زاده و جمعی از مدیران حاضر از رتبه‌های برتر این المپیاد ورزشی و کادر اجرایی آن با اهدای جوایزی تقدیر به عمل آمد. همچنین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اصفهان و یزد به ترتیب رتبه اول تا سوم دانشگاه‌های برتر المپیاد را از آن خود کردند.

برای مشاهده اسامی برگزیدگان اولین المپیاد مجازی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، اینجا کلیک کنید.