ارتباط پژوهشی بهترین راه تحقق وحدت حوزه و دانشگاه است

رئیس کتابخانه و مرکز استاد مجلس: ارتباط پژوهشی بهترین راه تحقق وحدت حوزه و دانشگاه است به گزارش پایگاه اطلاع […]

رئیس کتابخانه و مرکز استاد مجلس:

ارتباط پژوهشی بهترین راه تحقق وحدت حوزه و دانشگاه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نهادرهبری دانشگاه شهید بهشتی از خبرگزاری حوزه/ معتقدم که راه وحدت حوزه و دانشگاه جز ارتباط پژوهشی این دو نهاد نیست که می توانند از این طریق یکدیگر را شناخته و از فعالیت های انجام شده بهره برند و مکمل همدیگر باشند.
دکتر محمد رجبی دوانی در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه مستقل دستاوردهای علمی و پژوهشی حوزه علمیه خراسان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در مشهد با ابراز خرسندی از این که این نمایشگاه حرکت رو به رشدی داشته است، گفت: این حرکت نشانگر خلأ بزرگی است که تا کنون در حوزه فکری و اجتماعی ما وجود داشته است.
رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی افزود: نوع پژوهش های طلاب و روحانیون این حوزه به مسایلی پرداخته که می بایست هر چه بیشتر و وسیع تر در آینده دنبال شود.
افزود: بخشی از پژوهش ها نشاندهنده آغاز حرکتی است که نیاز به رشد، عمق و توسعه دارد و بعضی از آن تحقیقات نیز نشان دهنده به کمال رساندن و ارائه کارهایی فاخر است.
وی با تاکید بر این که لازم است که دانشگاه ها ازاین فعالیت های پژوهشی مطلع شوند و استفاده کنند، ابراز داشت: معتقدم که راه وحدت حوزه و دانشگاه جز ارتباط پژوهشی این دو نهاد نیست که می توانند از این طریق یکدیگر را شناخته و از فعالیت های انجام شده بهره برند و مکمل همدیگر باشند.
رجبی دوانی با بیان این که شناخت دردهای جامعه مسئله اول برای محققان است، ابراز داشت: پژوهش ها باید با آسیب شناسی و نیازسنجی همراه باشد و به صورت کاربردی باشد.