استادان دانشگاه در میدان پرورش‌دهنده نسلی از مکتب حاج قاسم و شهید مطهری باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده در پیامی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید مطهری و […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده در پیامی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید مطهری و تبریک روز معلم و استاد گفت: استادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در میدان  موضوع تربیت را جدی گرفته و پرورش‌دهنده نسلی از مکتب حاج قاسم و شهید مطهری بوده و آماده برای ایفای رسالت وماموریت بزرگ خود، در میدان‌های نبرد پیش رو در آینده باشیم.

سالروز شهادت استاد معلم نام‌آور انقلاب شهید مطهری در خاطره‌ی دانشگاهیان یادآور قدرتِ اجتهاد و انصاف و ادب علمی است.

در مسیر انقلاب اسلامی استادان بزرگی در عرصه میدان با خون خود، با رشادت و ایستادگی رمز پیروزی را به ما آموختند.

می‌خواهم از دو چهره در میدان و کارزار اصلی مقاومت در انقلاب اسلامی ایران نام ببرم: یکی شهید بزرگوار مرد میدان، حاج قاسم سلیمانی که در جبهه مقاومت اسلامی زیر بمباران شدید جریان تکفیری به سرکردگی امریکا و اسرائیل جنایتکار، قهرمانانه ایستاد و افتخار آفرید. همان مرد بزرگی که رزمندگان سرتاسر جبهه مقاومت و ملت شریف ایران و ملت‌های آزاده‌ای همچون عراق و سوریه او را یک مکتب و یک سنگر امن برای خود می‌دانند. سنگری که در میدان عمل از کیان کشور حراست کرد.

دیگری شهید استاد مطهری است که زیر بمباران شدید تفکرات مارکسیست‌ها و غرب‌گراها و التقاطیون در دانشگاه‌ها و در سطح جامعه، یک سنگر و یک مآمن برای مردم و نخبگان جامعه بود. مردی که در آن دوران به‌تنهایی در وسط میدان مبارزه ایستاد و افتخار آفرید. در اینجا به معلمان و مربیان تعلیم و تربیت، استادان و دانشجویان دانشگاه‌های کشور به‌خصوص استادان و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عرض می‌کنم که با توجه به تغییر فضای آموزش به شیوه آموزش مجازی که در مراکز آموزشی و دانشگاهی ما حاکم شده، موضوع تربیت را جدی گرفته و با معیار قرار دادن شاخصه‌های مهم اخلاقی و تربیتی این مردان بزرگ پرورش‌دهنده نسلی از مکتب حاج قاسم و شهید مطهری بوده و آماده برای ایفای رسالت وماموریت بزرگ خود، در میدان‌های نبرد پیش رو در آینده باشیم.