استمرار اجرای برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی در سال جدید

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علی تقوی در گفتگو با […]

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علی تقوی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به برنامه‌های فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در سال جدید گفت: برای سال جدید منتظر هستیم تا برنامه دانشگاه‌ها مشخص شود، اینکه آیا آموزش حضوری میسر خواهد شد یا خیر، اگر آموزش‌های حضوری مجدد راه اندازی شود، زیرساخت‌های لازم برای اجرای برنامه‌های مذکور از قبل وجود دارد و نیاز به برنامه جدید نیست.

وی ادامه داد: اما اگر آموزش‌ها مانند سال گذشته غیرحضوری و الکترونیکی باشد و فعالیت‌ها در فضای مجازی صورت گیرد، در طول یکسال گذشته تجربیات خوبی را در زمینه اجرای برنامه در فضای مجازی کسب کرده‌ایم، ما یاد گرفتیم با استفاده از فضای مجازی برنامه‌ها را با کیفیتی بیشتر و هزینه کمتر برگزار کنیم. از این رو در سال جدید نیز برنامه‌ها به این شکل استمرار می‌یابد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها همچنین به تغییر ساختار و مدیریت حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاهیان در سال جدید اشاره کرد و گفت: تغییراتی در ساختار و مدیریت حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاهیان در حال انجام است و با اهتمامی که مسئولان این دفاتر در دانشگاه‌ها دارند برنامه‌ها به خوبی در این زمینه در سال جاری عملیاتی خواهد شد.

حجت الاسلام تقوی همچنین به برنامه‌های جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درباره ازدواج دانشجویی اشاره کرد و گفت: برنامه همسفر تا بهشت که در مشهد مقدس برای دانشجویان برگزار می‌شد و به خاطر شرایط کرونا تعطیل شد.

وی ادامه داد: بر همین اساس مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در حال برنامه ریزی در این خصوص است و یک سایت برای کل دانشجویان کشور طراحی می‌شود تا قبل از ازدواج، حین ازدواج و بعد ازدواج به دانشجویان مشاوره دهد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: همچنین سایت همرسان طراحی شده است که در این سایت برای ازدواج‌های خوب دانشجویی واسطه شویم، برنامه‌های خوبی در زمینه ازدواج‌های دانشجویی به صورت پایلوت در دانشگاه‌ها در حال اجرا است و بعد از شناسایی ضعف سایت‌های مذکور فعالیت خود را به صورت سراسری آغاز خواهد کرد.

وی افزود: بزودی سند ازدواج دانشگاهیان تدوین می‌شود و اکنون مراحل مقدماتی آن برای اینکه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را دریافت کند در حال طی شدن است. اگر این سند تصویب شود هم افزایی خوبی در دستگاه‌های مرتبط با ازدواج ایجاد می‌شود که برکات خوبی برای ازدواج دانشجویان دارد.