اعتماد متقابل باعث استحکام پیوند حوزه و دانشگاه و وحدت هر چه عمیق آن دو می‌شود.

ایسنا/همدان مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت:   اعتماد متقابل باعث استحکام پیوند حوزه و دانشگاه و وحدت […]

ایسنا/همدان مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت:

 

اعتماد متقابل باعث استحکام پیوند حوزه و دانشگاه و وحدت هر چه عمیق آن دو می‌شود.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: اعتماد متقابل باعث استحکام پیوند حوزه و دانشگاه و وحدت هر چه عمیق آن دو می‌شود.

حجت الاسلام “محمد رضوی راد” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، اظهار کرد: خوشبختانه بسیاری از طلبه‌های حوزه قبلاً در دانشگاه بوده و تحصیلات دانشگاهی دارند و بسیاری از اساتید دانشگاه نیز طلبه بوده و تحصیلات حوزوی دارند، این حضور خوب است اما کافی نیست و لازم است این وحدت عمیق تر شود.

وی ادامه داد: لازمه وحدت عمیق بین حوزه و دانشگاه شناخت خوب و کافی این دو از یکدیگر است و اعتماد این دو به یکدیگر از دیگر ملزومات به شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: دانشجویان فرزندان همین مرز و بوم هستند و باید به آنها اعتماد شود همان‌گونه که امام خمینی(ره) به دانشجویان اعتماد داشتند و مدیریت کلان کشور و فرماندهی جنگ را به دست دانشگاهیان سپردند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان متدین هستند و در فضای دینی و مذهبی کشور رشد پیدا کرده‌اند و باید به آنها اعتماد شود، افزود: دانشگاه و دانشجویان باید در مباحث دینی به حوزه اعتماد کنند و متون دانشگاهی که در مباحث علوم انسانی از غرب وارد زندگی و دنیای ما شده‌اند، باید تغییر کنند.

حجت الاسلام تاکید کرد: متاسفانه روحانیون با بضاعت علمی خوب در فضای عمومی دانشگاه کمتر حضور پیدا می کنند در حالیکه باید این حضور پررنگتر شده و باعث تاثیرگذاری بیشتر روی دانشجویان شوند.

وی ادامه داد: حوزه باید به دنبال رشد دادن شخصیت‌هایی همچون آیت الله مفتح، آیت الله مطهری، آیت الله بهشتی و … باشد و با این رویکرد و نگاه وارد دانشگاه شود و به فعالیت بپردازد.

وی همچنین تاکید کرد: با توجه به اینکه آیت الله مفتح رزنی بوده است، حوزه‌های استان باید احساس مسئولیت بیشتری کرده و این روز را ویژه تر پاس بدارند هر چند نباید تنها یک روز به این موضوع پرداخته شود و در روزهای دیگر سال آن را به فراموشی سپرد بلکه باید در طول سال نیز در این راستا فعالیت شود.