بازدید حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده از مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش و مسیح دانشوری

بازدید حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده از مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش و مسیح دانشوری به گزارش پایگاه […]

بازدید حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده از مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش و مسیح دانشوری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و حجت الاسلام والمسلمین سید جعفری معاون نهاد، با حضور در مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش و مسیح دانشوری از نزدیک در جریان مشکلات و چالش‌های کادر درمان در مواجهه با موج پنجم بیماری کرونا قرار گرفتند.
حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده در دیدار با دکتر حمیدرضا جماعتی قائم‌مقام ریاست مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی مسیح دانشوری و دکتر رضا جلیلی خشنود ریاست مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش ضمن تقدیر از مجاهدت‌های کادر درمان از تلاش‌های شبانه‌روزی مدافعان سلامت تقدیر به عمل آورد و از نزدیک در جریان مشکلات و چالش‌های کادر درمان در مواجهه با موج پنجم بیماری کرونا قرار گرفت.
ریاست مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش مهم‌ترین چالش‌های این مرکز را تأمین اکسیژن و داروهای تخصصی برای بیماران مبتلا به کرونا دانست و با تأکید بر اهمیت حضور جهادگران سلامت در بخش‌های کرونا، گفت: در موج‌های قبلی، حضور جهادگران سلامت باعث افزایش میزان بهبود یافتگان و افزایش بهره‌وری بیمارستان‌ها در مواجهه با حجم بالای مراجعین شد.
رضا جلیلی خشنود ضمن هشدار در خصوص احتمال ورود جهشی به موج ششم بحران کرونا، خواهان تبیین اهمیت نیروهای جهادی در بیمارستان‌ها و حضور گسترده جهادگران سلامت برای مقابله با بحران‌های پیش رو در این مرکز شد و از آمادگی برای واکسیناسیون برنامه‌ریزی‌شده ی جهادگران سلامت خبر داد.
قائم‌مقام ریاست مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی مسیح دانشوری نیز با تشریح اقدامات انجام شده، وضعیت بیمارستان مسیح دانشوری را تحت کنترل دانست و از تکمیل ظرفیت پذیرش بیماران مبتلابه کرونا خبر داد.
حمیدرضا جماعتی با اشاره به مشکل قطعی برق کارخانه‌های تولید اکسیژن، افزود: به‌منظور حل مشکل تأمین اکسیژن از اکسیژن مایع استفاده می‌کنیم.
وی در ادامه با تقدیر از تلاش‌های دکتر علی‌اکبر ولایتی و کادر این مرکز در مدیریت بحران کرونا، وضعیت دارویی مجموعه خود را مطلوب ارزیابی کرد و راه‌کار مقابله با کمبود برخی داروها را تجویز مدیریت‌شده دانست.
قائم‌مقام ریاست مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی مسیح دانشوری ضمن اشاره به فشار کاری بیش از بیش به کادر درمان در این ایام با تأکید بر نقش بی‌بدیل جهادگران سلامت در کاهش این فشارهای کاری، افزایش تعداد نیروهای جهادی بیمارستان مسیح دانشوری را امری بسیار ضروری و لازم برشمرد.
حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده در این دیدار که به‌صورت جداگانه با حضور در مراکز مهم مقابله با بیماری کرونا در استان تهران صورت گرفت، ضمن بررسی دقیق و تبیین راهکارهای عملیاتی به‌منظور تسهیل و رفع مشکلات مدافعان سلامت در خط مقدم جبهه مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن به کار بستن منویات مقام معظم رهبری در میدان مبارزه با طغیان بیماری همه‌گیر کرونا با همیاری کادر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و جهادگران سلامت از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان عزیز است.