۱۳۹۹/۰۷/۰۲ بدون نظر

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ:

برای تحقق اهداف انقلابی راهی جز هم‌گرایی حوزه و دانشگاه وجود ندارد

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ گفت: برای تحقق مبانی و اهداف انقلاب چاره‌ای جز همگرایی حوزه به عنوان نماد جریان دینی و دانشگاه به عنوان جریان علمی کشور وجود ندارد. علیرضا زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: شهید مفتح از چهره‌های حوزوی بودند که نقش فعالی در جریانات دانشگاهی داشتند شهید مفتح بعد از انقلاب اسلامی نماد استقلال دو کاروان علم و دین در جامعه محسوب می‌شوند به همین دلیل در جهت تحقق شعارهای نظام اسلامی روز شهادت ایشان به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شد.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: با توجه به نمونه‌های بسیار زیاد همگرایی که بین حوزه و دانشگاه در جامعه به چشم می‌خورد، انتظار می‌رود افرادی که در دانشگاه به دنبال لیبرالیزه کردن فضای دانشگاه و سکولاریزه کردن علم در دانشگاه‌ها هستند، با فاصله‌گیری از فضای دانشگاه جهت‌گیری ذهنشان را اصلاح کنند. وی ادامه داد: افرادی که به دنبال جدایی دین از سیاست و خانه‌نشین کردن عالمان دینی هستند و شعار جدایی این دو نهاد را به خصوص در دوران اصلاحات سر دادند، بدانند که بزرگترین موانع ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه هستند.

زاهدی ادامه داد: این افراد باید با تغییر جهت در راستای اهداف اسلام و انقلاب و آن چه شرع مقدس فرموده و در مسیر انبیا الهی خود را اصلاح کنند. دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در بیان نقش دانشگاهیان و حوزویان گفت: تاکنون مقادیر و اثرات زیادی در عرصه‌های گوناگون از وحدت حوزه و دانشگاه محقق شده است و نمود عینی این موضوع را در قضایای جهان اسلام و فاجعه غزه می‌توان دید که این دو نماد علم و دین در کنار یکدیگر با تجمع رو به روی دفتر حفاظت از منافع مصر و سفارتخانه عربستان به عنوان آخرین زنجیره از اتصال جریان حوزه و دانشگاه ظهور و بروز پیدا کردند. زاهدی ادامه داد: در شرایط فعلی که همچون دوران اصلاحات و سازندگی فضای دین‌مدارانه از اداره جامعه رخت نبسته است و نقش حکمرانی دولتمردان پررنگ تر شده است ضرورت ایجاد اتحاد بین حوزه و دانشگاه جهت تبیین این دو پایگاه انقلابی بیش از پیش احساس می شود. این فعال دانشجویی در پایان در بیان فواید و نتایج وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: روی کارآمدن دولت نهم نمونه‌ای از همگرایی بین حوزه و دانشگاه است. در حقیقت پایه‌های تئوری این موضوع در حوزه ریخته شد، دانشگاهیان در این بین شعارهای حمایت از دولت را سر دادند و گفتمان‌سازی تئوری‌های حوزویان را در دانشگاه‌ها مصداق‌سازی کردند. انتهای پیام

 

پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از سایت ایسنا

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است