برگزاری مراسم بزرگداشت سپهبد سلیمانی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد النبی(ص) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد مراسم سوگواری و […]

بزرگداشت سردار سلیمانی

مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد النبی(ص) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد

مراسم سوگواری و بزرگداشت یاد و خاطره سردار سرافراز اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری،دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه و دانشجویان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در این مراسم که پس از اقامه نماز ظهر در مسجدالنبی (ص) دانشگاه برقرار شد، دکتر علیرضا زالی با بیان نکات کلیدی عملیات تروریست‌های آمریکایی و به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی، گفت: این عملیات هیچ ارزش افزوده حرفه‌ای از نظر آداب نظامی ندارد یعنی برای شهادت ایشان، کورکورانه ترین شکل و بزدلانه‌ترین روش به کار گرفته‌شده و مدت زیادی است مجموعه فرودگاه بغداد از نظر امنیتی در اختیار آمریکایی‌ها است.

هر گونه تردد در آنجا رصد می‌شود و برای همین به شهادت رساندن آن‌ها ازلحاظ حرفه‌ای بسیار ساده و اصلاً عملیات پیچیده نظامی صورت نگرفته است و این نشان دهنده رذیلانه بودن این روش است.

وی شهادت سپهبد سلیمانی را عامل برملا شدن نقشه تروریست‌های آمریکایی در عراق دانست و افزود:نحله‌های داعش در حال رویش مجدد در عراق بود و دولت عراق، برای جلوگیری از باز رویش این نحله‌های فساد و نفاق در عراق به‌طور رسمی از شهید سپهبد سلیمانی دعوت به عمل‌آورد و عزیمت اخیر سردار به خاطر این دعوت صورت گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه عامل پشت پرده این باز رویش داعش را تروریست‌های آمریکایی دانست و گفت: مشخص بود بعد از استراتژی اتحاد گونه ایران و عراق در جلوگیری از باز پدیدی رفتارهای شبه نفاق مشابه داعش این‌ها با این اقدام کورکورانه خواستند مانع از تحقق این استراتژی شوند.

دکتر علیرضا زالی با اشاره به اینکه انتقام سختی پیش روی عاملان این جنایت است، اظهار کرد: رفتار منتقمانه و خونخواهی شهید سلیمانی متعلق به همه جبهه مقاومت و انتقامی راهبردی است نه انتقامی تاکتیکی. همه جهان به رفتار ما و جبهه مقاومت در این زمینه، چشم دوخته است.

وی در تشریح رفتار راهبردی گفت:خروج آمریکایی‌ها از عراق به‌عنوان یک انتقام راهبردی در دستور کار قرار دارد و باید مراقبت کنیم فضای یاس و ناامیدی در جبهه مقاومت رسوخ نکند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سرتیپ شهید قاسم سلیمانی را سلحشور و پیش‌قراول حرکت مقاومت اسلامی در منطقه دانست و تجربه سترگ و مرام و صلابت، سلحشوری و خصایل فضیلت محور شخصی ایشان را محور بسیار مهمی در این زمینه خواند و با اشاره به شکل‌گیری باب جدید درحرکت نوین مقاومت اسلامی در منقطه، شهادت سرتیپ شهید قاسم سلیمانی را مفتوح کننده این باب جدید برشمرد و گفت: مقاومت با استراتژی نوین متعهدانه، منطبق بر استفاده همگرایانه از ظرفیت درون‌زای منطقه به‌عنوان تحقق استراتژی مقابله با استکبار است.

دکتر زالی تجربه شهادت مقامات ارشد جبهه مقاومت اسلامی در سال‌های گذشته را یاد آورد شد و گفت: بعد از اینکه شهید عباس موسوی شهید شد استکبار اعلام کرد حزب‌الله کارش به پایان رسیده است اما با ظهور شخصیتی بزرگ به نام سید حسن نصرالله، داستان حرکت حزب‌الله وارد باب جدیدی شد.

بعد از اینکه سید حسین بدرالدین حوثی شهید شد گفتن داستان انصار الله هم به پایان رسید با ظهور سید عبدالملک بدرالدین الحوثی ما دیدیم چه حرکت بزرگی در استمرار و تعمیق حرکت راهبردی در انصار الله شکل گرفت در مورد شهید سپهبد قاسم سلیمانی هم همین‌گونه است.

وی در ادامه افزود: امروز ما استحکام و صلابت بسیار فزون‌تری نسبت به قبل داریم بنابراین باید مراقبت کنیم مطلقاً یاس و ناامیدی در بین ما رخنه پیدا نکند کماکان باصلابت و با نشاط و با طراوت حرکت جبهه مقاومت اسلامی بارویش های جدید پیش خواهد رفت.

رییس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به انتصاب سردار قاآنی تاکید کرد: حرکت هوشمندانه و مدبرانه مقام معظم رهبری، سپردن بلافاصله ی پرچم به دست سردار قاآنی است و با روحیاتی و خصائلی که ما از سردار قاآنی سراغ داریم، مطمئن هستیم ادامه‌دهنده بسیار مناسبی برای خط سردار شهید سلیمانی است و این راه بدون یاور و بی علمدار نخواهد ماند.

دکتر زالی با اشاره یه وظیفه دانشجویان و دانشگاهیان پس از شهادت سردار سلیمانی گفت : استمرار مسیر شهید سلیمانی در دانشگاه، جهاد علمی و فتح قلل علمی است. امروز باید بیش از گذشته با انرژی مضاعف مرزهای دانش توسط جوانان ایرانی در هم نوردیده شود.مسرت روح بلند آن در توسعه علمی کشور است در هم نوردیدن مرزهای دانش توسط جوانان کشور است.

وی یادآور شد: دانشگاه شهید بهشتی آمادگی دارد مثل گذشته با انرژی مضاعف در فتح قله های علمی کشور تلاش کند تا حلاوت و شیرینی آن به کام مردم شریف ایران بچشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه این بزرگداشت ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه (س) و شهادت حاج قاسم سلیمانی، گفت: سردار سلیمانی خیلی به حضرت مادر (س) عشق می‌ورزیدند و او به آرزوی شهادت رسید.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عملیات تروریستی امریکا را بزدلانه دانست و در تشریح آن گفت: سردار سلیمانی با ویزای معمولی طبق دعوت رسمی دولت عراق بدون هیچ سلاحی به آنجا رفت که مورد هدف قرار دادن و ترور چنین کسی ارزش نظامی ندارد در حالی که ما پهپاد پیشرفته آمریکا را در آن فضای نظامی منطقه با ارتفاع بالا در آسمان کشورمان منهدم کردیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین فرهاد زاده با اشاره به موضع ضعف تروریست‌های آمریکایی در این ترور گفت: دیروز امریکا با فعال کردن سفارتخانه‌های دیگر کشورها در تهران از ترس و وحشت انتقام سخت، شروع به التماس کرده است.

وی در خصوص نظرات بعضی از وسواسان خناس در خصوص انتقام نگرفتن از آمریکا، تصریح کرد: در عرف سیاسی و نظامی دنیا این گونه اقدامت با مسائل دیپلماتیک قابل حل نیست و اگر انتقام سخت نگیریم یعنی برای همیشه این اتفاق تکرار خواهد شد.

فرهاد زاده در پاسخ به این پرسش که چرا سردار سلیمانی سوژه ترور آمریکایی‌ها شد، گفت: شهید سلیمانی با فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای تمام نقشه‌های تروریستی امریکا و متحدانش که از سال‌ها قبل برای منطقه خاورمیانه تدارک دیده‌شده بود – ازجمله تجزیه ایران- نقش بر آب کردند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مقام معظم رهبری با اشاره به پیام مقام معظم رهبری تأکید کرد: بدانید یک انقلاب و ‌راه تازه‌ای به برکت خون و اخلاص این شهید به وجود آمده و پیروزی قطعی است و ان شا الله چشمان ما به جمال مولایمان صاحب‌الزمان(عج) روشن شود.

در ادامه این برنامه حمیدرضا دهقان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با قرائت بیانیه‌ای ترور شهید حاج قاسم سلیمانی توسط تروریست‌های آمریکایی را به‌شدت محکوم کرد.

متن پیام به این شرح است:

?بسم رب الشهداء و الصدیقین
…أَبِالْقَتْلِ تُهَدِّدُنی، أَما عَلِمْتَ أَنَّ الْقَتْلَ لَنا عادَه وَ کَرامَتَنَا الشَّهادَه
‏…آیا به کشتن تهدیدمان می‌کنید؟ آیا نمی‌دانید که کشته شدن برای ما عادت است و شهادت برای ما کرامت؟
امام زین‌العابدین (ع)

?نیروهای تروریست ارتش سفاک آمریکا پس از ناکامی در شکست شجره طیبه مقاومت توسط عوامل دست‌نشانده خود، این بار مستقیماً وارد عمل شده و سردار رشید اسلام و وطن، ه به‌حق مالک اشتر علی نامیده می‌شد را به شهادت رساندند.

?اکنون شهید حاج قاسم سلیمانی که مجاهدت‌های طولانی‌اش از شکل‌دهی لشکر ثارالله کرمان در جبهه‌های نبرد با بعثی‌ها تا تشکیل حشدالشعبی و نبرد با تروریسم و شکست شجره خبیثه داعش به ثمر رسیده، مصداق نفس مطمئنه‌ای شد که دعای فرمانده‌اش برای او مستجاب گردید «ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضل کند و زندگی ایشان را با سعادت، عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد» و افسوس که پیش از مشاهده آخرین گام محور مقاومت در نابودی رژیم غاصب صهیونیستی، به آرزوی خود در دیدار با هم‌رزمانش شهیدش در جبهه‌های دفاع مقدس و عراق و سوریه و… نائل آمد.

?ضمن عرض تسلیت به محضر حضرت صاحب‌الزمان (ج) و هم‌چنین فرمانده کل قوا و رهبر معظم انقلاب و نیز دانشگاهیان بزرگوار، دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ایمان‌دارند که #راه_سلیمانی ادامه دارد و مسئولین نظامی کشور به حول و قوه الهی، تمام توان خود را در انتقام شهادت فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصروف خواهند داشت؛ و نیز یقین دارند که «بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می‌شود. ما از مرگ نمی‌ترسیم؛ و شما هم از مرگ ما صرفه ندارید».

 

“و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبون”
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

در پایان این مراسم آقای هاشم ورزی به تلاوت سوره الرحمن در جمع دانشگاهیان پرداخت.