برگزاری مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراسم تکریم و معارفه مسئول […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه  با حضور دکتر زالی رئیس دانشگاه،حجت‌الاسلام سید جعفری معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، آقای مفرد مسئول ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ و جمعی از مسئولین دانشگاه و تشکل‌های دانشجویی در سالن شهید بهشتی (ره) ستاد دانشگاه برگزار شد و طی آن از زحمات دکتر دهقان قدردانی به عمل آمد و آقای شوری‌زاده با حکم مسئول ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ به‌عنوان مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه معرفی شد.

دکتر زالی در این مراسم ضمن اشاره به خودباوری، خودکفایی، پیش‌قراولی علمی و دین‌داری بسیج دانشجویی، از زحمات دکتر دهقان، مسئول سابق بسیج دانشجویی، در طول دوران مسئولیت خود قدردانی نموده و حسن استقبال اعضای بسیج دانشجویی از این جلسه را نشان‌دهنده عملکرد موفق ایشان دانست.

رئیس ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران ضمن تأکید بر تسریع در افتتاح مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی دانشگاه ابراز امیدواری کرد و گفت: فعالیت‌های انجام‌شده در طول دوران مسئولیت دکتر دهقان، الگویی برای آقای شوری‌زاده که از برادران متعهد، ارزشی، فهیم و با تفکر جهادی است، باشد. نگاه آقای دهقان راهبردی بود و اقتضایی عمل نمی‌کرد.

دکتر زالی افزود: بسیج دانشجویی مولود انقلاب و ارزش‌های انقلابی و فرزند بلافصل رهبری است. باید برای بسیج در دانشگاه تمایز قائل باشیم؛ زیرا نگهبان انقلاب‌اند.

در این مراسم دکتر دهقان مسئول سابق بسیج دانشجویی گفت: مسیر روشنی توسط بسیج دانشجویی آغازشده و تنها بسیجی که بین اقشار، امام خمینی (ره) دستور مستقیم برای تأسیس آن داده است، بسیج دانشجو و طلبه است. ما سعی کردیم بتوانیم مأموریتی را که به ما محول شده، به‌خوبی اجرا کرده و در مسیر درستی قدم برداریم.

دهقان در بخش دیگری از سخنانش افزود: هرگز دنبال سلفی با مسئولین برای گرفتن پست و ارتقای موقعیت نبودیم. اگر قصد سیاسی‌کاری داشتیم، می‌توانستیم در ستاد آیت‌الله رئیسی کارکنیم؛ اما این موضوعات را خط قرمز بسیج می‌دانیم.

وی افزود: از خروجی‌های بسیج دانشجویی دانشگاه می‌توان نمونه‌هایی را به‌عنوان‌مثال بیان کرد؛ از بهترین مشاوران مسئولین سازمان غذا و دارو گرفته تا مدیریت یکی از برترین پایگاه‌های واکسیناسیون کرونا در سطح شهر تهران، تربیت دانشجویان برجسته در مطالعات نظام سلامت و … گوشه‌ای از خروجی سال‌های اخیر بسیج دانشجویی دانشگاه است.

در ادامه این مراسم، شوری زاده با تأکید بر ضرورت مطالبه‌گری بسیج دانشجویی، حراست و حفاظت از نظام و انقلاب را مهم‌ترین چارچوب بسیج دانست.

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی در زمینه‌های مختلفی ازجمله عرصه‌های جهادی و علمی پژوهشی فعالیت می‌کند، گفت: این فعالیت‌ها نه‌تنها در سطح دانشگاه، بلکه در سطح تهران و کشور زبانزد است.

مسئول بسیج دانشجویی اهتمام و فعالیت اعضای بسیج دانشجویی در حوزه‌های علمی، پژوهش و فناوری را مایه افتخار دانست و اعلام کرد: خوشبختانه اکثر اعضای بسیج دانشجویی به مسائل مربوط به درس و علم توجه ویژه دارند.

در این مراسم بخشی از فعالیت‌های بسیج دانشجویی در دوران مسئولیت آقای دهقان (تیرماه ۱۳۹۸ الی مردادماه ۱۴۰۰) به نمایش درآمد.

هم‌چنین از زحمات آقای هراتی زاده و خانم معتقد به‌عنوان جانشینان بسیج دانشجویی دانشگاه قدردانی و تشکر شد.