۱۴۰۰/۰۷/۲۸ بدون نظر

 

مراسم جشن نو بهشتی ویژه دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ با حضور حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر شیراوژن معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر زالی ریاست دانشگاه و جمعی از دانشگاهیان به‌صورت مجازی و حضوری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سالن همایش‌های امام خمینی (ره) دانشکده پزشکی برگزار شد.

دکتر عباس شیراوژن معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم ضمن خیرمقدم به دانشجویان ورودی جدید اظهار امیدواری کرد که دانشجویان دانشگاه و اساتید در بهترین شرایط جسمی و روحی و همچنین در نشاط کافی در مسیر توسعه علم و دانش گام بردارند.

وی خطاب به دانشجویان دانشگاه گفت: امروز برای شما فرصتی فراهم‌شده که دریکی از برترین دانشگاه‌های کشور تحصیل کنید، شما قدم درراه اساتیدی خواهید گذاشت که در عرصه سلامت و ارائه خدمت به مردم و همچنین در حوزه پاسخگویی اجتماعی جان‌فشانی‌ها کرده‌اند.

دکتر شیراوژن در ادامه یاد و خاطره شهید دکتر زارع جوشقانی را گرامیداشت و تأکید کرد: شما دانشجویان علوم پزشکی در قبال مردم مسئول هستید و باید برای خدمت‌رسانی حداکثری به مردم آماده‌باشید.

وی به نو دانشجویان دانشگاه توصیه کرد: برای زندگی آینده هدف‌گذاری و برنامه جدی داشته باشید، در برابر موانع و سختی‌ها ایستادگی کنید ‌با جدیت به سمت اهداف متعالی خود درحرکت باشید.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت هدف‌گذاری برای اجرای برنامه‌های مطالعاتی و کسب مهارت‌های جامع‌الاطراف، برای سفید پوشان عرصه سلامت را ضروری دانست و ادامه داد: مدیریت زمان، توجه به فن‌های مؤثر برای گذران اوقات فراغت، ورزش و دوری از افکار ناامیدکننده و آزاردهنده می‌تواند راهکار تضمین‌شده‌ای برای رسیدن به آینده‌ای روشن باشد.

وی ادامه داد: بی‌تردید دانشجویان فعال و پرتلاش که باهدف خدمت به مردم پا به عرصه این دانشگاه نهاده‌اند، می‌توانند آینده کشور را متفاوت‌تر و روشن‌تر از گذشته رقم بزنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در گفتگوی صمیمانه با نو دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  ضمن خیرمقدم و تبریک سال تحصیلی جدید، فرارسیدن  هفته وحدت را گرامی داشت و با اشاره به رشادت‌های کادر درمان، اولین سالگرد شهادت مدافع سلامت دکتر زارع جوشقانی را تسلیت گفت.

مسئول نهاد دانشگاه در ادامه با برشمردن ویژگی‌های اخلاقی شهید زارع جوشقانی، نخبگان و افتخارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را دارای چهره‌ای فراملی دانست و یادآور ایثارگری بی‌بدیل مدافعان سلامت در جبهه مقابله با ویروس کرونا شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر فرهاد زاده در خصوص حفظ روحیه مقاومت در مواجهه با مشکلات دوران زندگی به‌خصوص دوران دانشجویی گفت: به‌هرحال مشکلات هست و نباید مأیوس شوید دانشگاه برای شما است و شما باید مشکلات را حل کنید و همه خدمت‌گزارند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در ادامه با توصیه به هدف‌گذاری روشمند و صحیح افزود: اهدافتان را کم و کوتاه نگیرید باید به سمت هدف حرکت کنیم. هدف را باید به شکلی تنظیم کنید که همیشه انگیزه برای حرکت به سمت آن‌ها را داشته باشید.

وی در پایان با اشاره به لطف و رحمت خداوند به دانشجویان توصیه کرد: سراغ چیزهایی برویم که اگر از خداوند نخواهیم به ما نمی‌دهند.

 

 

در ادامه جشن نو بهشتی‌ها دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز تقارن‌ خجسته و خاطره‌انگیز هفته وحدت با شروع سال تحصیلی جدید را تبریک گفت و به نمایندگی از مجموعه وزین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن خیرمقدم به دانشجویان وردی جدید برای آنان آرزوی موفقیت و تندرستی کرد.

زالی بابیان این موضوع که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نام بزرگ‌ترین واحد ارائه خدمت بهداشتی و درمانی کشور را در کارنامه پرافتخار خود دارد اظهار کرد: جایگاه اول کشور درزمینهٔ بالاترین خدمات بهداشتی درمانی متعلق به این دانشگاه است.

وی نقش‌آفرینی و رشادت‌های کادر درمانی و بهداشت کشور در عرصه مقابله با کرونا را یادآور شد و یاد و خاطره شهدای سلامت را گرامیداشت.

رئیس دانشگاه آموزش‌های کاربردی و باکیفیت درزمینه های بالینی و مهارت ورزی را از برنامه جدی حوزه آموزش دانشگاه دانست.

دکتر زالی پوشش کامل واکسیناسیون دانشجویان را شرط ازسرگیری فعالیت‌های اجتماعی ضمن تداوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی عنوان کرد.

وی به تقویت زیرساخت‌های آموزش مجازی در دانشگاه اشاره کرد ‌و از کسب رتبه دوم کشوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حوزه آموزش مجازی خبر داد.

رئیس دانشگاه کرونا را مسئله بزرگ جهانی و بزرگ‌ترین چالش آموزش در دو سال اخیر عنوان کرد و گفت: آموزش‌ها در تمام دنیا باوجود کرونا دچار آسیب شده و بحث‌های علمی –دانشگاهی- با بحران جدی روبرو هستند.

دکتر زالی آموزش حضوری را موضوع اولویت‌دار ارتقا مهارت، خصوصاً در حوزه پزشکی عنوان کرد.

وی صیانت از سلامت دانشجویان را مهم‌ترین رویکرد دانشگاه ذکر کرد و خاطرنشان کرد: طبیعتاً با اجرای بی‌نقص طرح‌های واکسیناسیون علیه کرونا و طراحی پروتکل‌های مربوط به آموزش‌های حضوری و همچنین نحوه حضور در خوابگاه‌ها، باکیفیت‌ترین خدمات آموزشی به دانشجویان دانشگاه ارائه خواهد شد.

در ادامه این مراسم دکتر محمدعلی امام هادی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز ضمن تبریک و خیرمقدم به نو دانشجویان دانشگاه از تمهیدات ویژه رفاهی دانشگاه باهدف تسهیل شرایط تحصیلی دانشجویان خبر داد.

وی استفاده از ظرفیت اسکان در خوابگاه‌های دانشجویی، ارائه طرح‌های ویژه صندوق رفاه دانشجویان، فعالیت مرکز مشاوره سلامت روان و مرکز مشاوره سلامت جسمی و فیزیکی را ازجمله خدمات رفاهی معاونت دانشجویی دانشگاه عنوان کرد.

دکتر امام هادی توجه و تقویت ابعاد مختلف شخصیت حقیقی ‌و حقوقی دانشجویان را موردتوجه قرارداد ‌و گفت: معاونت دانشجویی دانشگاه باهدف پرورش استعدادهای دانشجویان برنامه‌های ویژه‌ای در نظر دارد.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *