برگزاری مراسم عزاداری هیئت محبان العباس (ع) دانشگاه

برگزاری مراسم عزاداری هیئت محبان العباس (ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم […]

برگزاری مراسم عزاداری هیئت محبان العباس (ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراسم عزاداری محرم هیئت محبان العباس (ع) دانشگاه با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و جمعی از مسئولین و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده در این مراسم با اشاره به امور فطری، انفاق، احسان و حرکت مثبت در مسیر ابا عبدالله الحسین (ع) به تبیین این قوانین  در عالم خلقت پرداخت و در باب امور فطری گفت: امور فطری برای همه آدم‌ها وجود دارد مثل خداشناسی،هر انسانی خداشناسی و میل به جذبه خدای متعال را دارد، این امری فطری است که بامعرفت و سواد این علم بیشتر می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده دومین قانون را انفاق دانست و تصریح کرد: انفاق برابر است با رشد مالی، دقیقاً مثل هرس برای درخت اگر درخت را به‌جا و قانون‌مند و به‌موقع هرس کنید درخت بارورتر می‌شود. مثل اهدای خون باعث سلامتی انسان می‌شود. حتی کفار هم از این قانون کلی استفاده می‌کنند و نفس انفاق باعث زندگی بهتر خود انسان می‌شود.

مسئول نهاد دانشگاه از احسان به‌عنوان قانون سوم یادکرد و افزود: احسان به والدین هم در این دنیا و هم در آخرت انسان اثر مثبت دارد و دنیا به احسان کننده رو میاورد، رضایت پدر و مادر و احسان و رسیدگی به آن‌ها باعث موفقیت در زندگی می‌شود.

احسان کننده در این مسیر دنیایش خوب می‌شود فرزندانش بیشتر به او احترام می‌گذارند.

وی در ادامه با اشاره به اثرات حرکت بامعرفت انسان در مسیر ابا عبدالله الحسین (ع) و اهل‌بیت (ع) گفت:

هرکسی درراه آقا اباعبدالله کوچک‌ترین قدمی بردارد آقا زیر دِین او نمی‌ماند، انسان‌های بامعرفت زیر دِین هیچ‌کس نمی‌مانند

این‌یک قانون کلی است. گاهی آدم فکر می‌کند در مسیر آقا اباعبدالله کار مثبتی کند اما به همان فکر هم پاداش و پاسخ مثبت می‌دهند.

حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده در ادامه به تبیین وقایع کربلا و قیام امام حسین (ع) پرداخت و گفت: اگر پای منبرها می‌شنوید که آقا اباعبدالله از شمر درخواست آب کرد باید در این چهارچوب باید تبیین شود که امام حسین (ع) می‌خواستند حجت را برای آن‌ها تمام کند. امام نیازی به دشمنانش نداشت و می‌خواست نجاتشان داده ولی آن‌ها نپذیرفتند.

حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده در پایان سخنان خود پس از ذکر چند آیه از قرآن کریم و چند روایت در باب زیارت و حرکت در مسیر امام حسین (ع) گفت: هرچه به حسین (ع) منصوب شود از حساب‌کتاب و معادلات دنیایی ما خارج می‌شود و آن را تغییر می‌دهد، خوشا به حال ما افتخار به ما که این توفیق داده شد تا با این اسامی مقدس آشنا شده و محبتشان در دل ما کاشته شده است و این محبتی حقیقتاً باارزش است.

 

گفتنی است در این مراسم که در محوطه ستاد دانشگاه برگزار شد عزاداران حسینی یا رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به عزاداری  پرداختند.