بزرگترین مانع وحدت حوزه و دانشگاه

دبیر اسبق جامعه‌ اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام : بزرگترین مانع وحدت حوزه و دانشگاه دخالت گروه‌های خارج از آرمان‌های انقلاب […]

دبیر اسبق جامعه‌ اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام :

بزرگترین مانع وحدت حوزه و دانشگاه دخالت گروه‌های خارج از آرمان‌های انقلاب است

 

 دبیر اسبق جامعه‌ اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام گفت: مهمترین رسالت دانشجویان عمل به توصیه‌ها و اوامر مقام معظم رهبری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی احسان بازوند در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در خصوص سالروز نام‌گذاری روز ۲۷ آذرماه به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: هدف از نام‌گذاری این روز ایجاد هماهنگی برای پیشبرد اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است که سابقه‌ آن مربوط می‌شود به قبل از انقلاب که قشر روحانی و به اصطلاح سنتی جامعه با قشر روشنفکر جامعه ما به اصطلاح همان دانشجویان بودند همکاری داشتند و وحدت پیدا کردند که این منجر شد به نامگذاری این روز که تاثیر بسزایی در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی ایران داشت. وی گفت:‌ بزرگترین مانع وحدت حوزه و دانشگاه دخالت گروه‌ها و احزاب دارای سابقه‌ی مشخص و معلوم و خارج از آرمان‌های انقلاب است که همواره به عنوان یک تهدید جدی بین وحدت حوزه ودانشگاه بوده و همچنین به فرموده‌ی حضرت امام(ره) آخوندهای جیره‌خوار و ملا‌های به اصطلاح روشنفکر خطرشان از خطر استکبار جدی‌تر است. وی ابراز عقیده کرد: امروز کسانی در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها با فریاد زدن اصولی غیر از اصول و آرمان‌های انقلاب سعی در فروپاشی این وحدت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارند. بازوند مهمترین رسالت دانشجویان را عمل به توصیه‌ها و اوامر مقام معظم رهبری دانست و اظهار کرد: در رتبه‌ی دوم آگاهی و روشن‌بینی دانشجویان و حوزویان است و نیز داشتن روحیه‌ی حقیقت طلبی توسط ایشان. وی گفت: مهمترین اصلی که ما را می‌تواند به پیشرفت و تعالی برساند و حدت بین حوزه و دانشگاه وپیروی روشنفکران و فرهیختگان جامعه دینی دانشجویان از روحانیون به حق و عالم است که در این صورت ما همواره به مسیر انقلاب پایبند خواهیم بود. بازوند افزود: از مهمترین وظایف دانشجویان ارتباط تنگاتنگ با حوزویان و همچنین داشتن رقابت علمی و تعاون بین این دو قشر است.