۱۳۹۸/۱۱/۰۸ بدون نظر

این الفاطمیون؟

به پویش فاطمی‌ها در فضای مجازی بپیوندید

پویش «این الفاطمیون» به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در فضای مجازی ایجاد شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌ رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، پویش «این الفاطمیون» به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در فضای مجازی ایجاد شد.

بنابراین گزارش، در این پویش کاربران فضای مجازی، باید تصویر مزین به عبارت «این الفاطمیون» که برگرفته از روایتی از پیامبر اکرم (ص) است، به عنوان تصویر پروفایل خود قرار دهند و پس از آن برای شرکت در قرعه کشی عدد ۱۸ را در شبکه اجتماعی تلگرام، به شماره ۰۹۳۰۰۰۲۵۴۲۵ ارسال کنند تا از هدایای ویژه این طرح بهره مند شوند.

همچنین علاقه مندان می توانند، این تصویر را در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کنند و برای شرکت در این قرعه کشی، صفحه اینستاگرام لبیک به نشانی labbayk.ir را تگ کنند.

هدف از برگزاری این پویش، همصدایی و همراهی علاقمندان و پیروان اهل بیت (ع) حول محور حضرت زهرا(س) و رساندن این پیام به گوش دیگر کاربران در فضای مجازی است که پیروان حضرت زهرا(س) براساس وعده خداوند در روز قیامت، در آتش جهنم نخواهند سوخت.

عبارت «این الفاطمیون» برگرفته از مضمون روایتی است که پیامبر اسلام(ص) به درخواست سلمان فارسی در خصوص مقام شامخ حضرت فاطمه زهرا(س) فرمودند که «حضرت زهرا(س) در عرصه‌ قیامت ظاهر می‌شود، در حالی که سوار بر ناقه‌ای از نور است. وقتی که از صحرای قیامت عبور می‌کند، جبرئیل طرف راست و میکائیل طرف چپ اوست. حضرت علی(ع) دهانه‌ ناقه ای که حضرت زهرا(س) بر آن سوار است را می‌گیرد و حسن(ع) و حسین(ع) پشت سر ایشان حرکت می کنند و خدای بزرگ محافظ و نگهبان این بانوست. وقتی که حضرت زهرا(س) از عرصه‌ قیامت عبور می‌کند و به وسط صحرای محشر می رسد، ندایی از طرف خدای متعال می رسد و به عموم خلق گفته می‌شود چشمهایتان را ببندید و سرهایتان را پایین بیندازید.

خدای متعال خطاب به فاطمه(س) می‌فرماید: «یا فاطمه! خواست و آرزویت چیست؟»

حضرت فاطمه(س)خطاب به حضرت حق می فرمایند: «خدایا! تو آرزوی من هستی. از تو درخواست می‌کنم دوستان من و دوستان عترت من و خانواده‌ من را به آتش غضبت نسوزانی.»

حضرت حق در پاسخ به حضرت فاطمه(س)می فرماید:« یا فاطمه! به عزت و جلالم قسم، به بزرگی مکان و منزلتم قسم، که دو هزار سال قبل از خلقت آسمان و زمین که هنوز آسمان و زمین را خلق نکرده بودم، قسم خورده ام که دوستان تو و دوستان ذریه ات و آنها که فاطمی هستند را در آتش غضب خویش نسوزانم.»

براین اساس، کاربران گرامی می توانند تا۱۴ بهمن ماه، ما را در این پویش همراهی نمایند. ان شاءالله ما هم از فاطمیون باشیم.

خواهشمند است با تبلیغ این پویش و دعوت از علاقمندان و دوستان تان، ما را در این حرکت فرهنگی یاری کنید

برچسب ها