۱۳۹۹/۰۷/۰۲ بدون نظر

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان:

تئوریزه شدن مبانی علمی براساس مبانی اسلامی از ضروریات است

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: با توجه به این که یکی از نیازهای مبانی علمی کشور، تئوریزه شدن مبانی علمی براساس مبانی اسلامی و در کنار آن علوم روز است، وحدت حوزه و دانشگاه از ضروریات است. مجیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: متاسفانه درسال‌های گذشته مساله وحدت حوزه و دانشگاه تنها در قالب شعار مطرح می‌شد که با بحث جنبش نرم‌افزاری که مقام معظم رهبری مطرح کردند شکل نوتری به خود گرفته و اساتید و بزرگان حوزه و دانشگاه به این فکر افتادند که می‌توانند با بررسی دیدگاه‌های مشترک، نظریه‌های نو و جدیدی را در عرصه‌های مختلف ارایه دهند. وی افزود: متاسفانه کارهایی که در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه انجام شده است، هنوز به نتیجه خاصی که قابل درک باشد منجر نشده است.

این فعال دانشجویی گفت: مطرح شدن و نام گذاری روزی به نام وحدت حوزه و دانشگاه دو جنبه دارد یکی این که با توجه به این موضوع که حوزویان و دانشگاهیان دو قشر تاثیرگذار جامعه هستند و هر دو در عرصه‌های عمل فعالیت می‌کنند به طور قطع تاثیرگذاری زیادی روی روندهای مختلف جامعه دارند و نزدیک شدن و هم فکری این دو نهاد تاثیرگذار می‌تواند باعث هم‌افزایی شود. وی ادامه داد: از طرف دیگر محتوای این دو مرکز اثرگذار حوزه و دانشگاه مطرح است و نزدیک شدن علومی که درحوزه علمیه به عنوان مبانی عقیدتی مطرح می‌شود و دانشگاه مسائل علم روز را مطرح می‌کند، می‌تواند موضوعات جدید را ارایه کند که راهگشای مسایل نظام و مملکت باشد.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: با توجه به این که حوزه و دانشگاه در متن اتفاقات جامعه هستند و به اتفاقات اجتماع از زاویه علمی می‌نگرند، وظیفه‌شان است که تعاملی خوبی با فضای اجتماع داشته باشد و این موضوع را بسیار مدنظر قرار دهند. مجیری اظهار کرد: اگر حوزویان مسایل اجتماعی را قوی رصد کنند و رصدشده‌های دانشگاه را بپذیرند و با دانشگاهیان بر سر موضوعات مختلف هم فکری می کنند با شناسایی موضوعات ارایه راهکار و حل موضوع می تواند روند خوبی اتفاق افتد. انتهای پیام

پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از سایت ایسنا

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است