۱۳۹۹/۰۶/۰۱ بدون نظر

تقدیر فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران از نیروهای جهادی قرارگاه نرجس خاتون(س)

 

  فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران از تلاش های خالصانه و مومنانه نیروهای جهادی قرارگاه سلامت نرجس خاتون(س) در دوران شیوع کرونا تجلیل کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در مراسمی نمادین با حضور دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد علمیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، حجت الاسلام والمسلمین فرهادزاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر حائری مشاور ریاست دانشگاه از تلاش های نیروهای جهادی قرارگاه جهادگران سلامت نرجس خاتون(س) در بحران شیوع کرونا تقدیر شد.

دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد علمیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در این نشست ضمن تقدیر از همکاری های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با ستاد مقابله با کرونا به تفسیر آیاتی از سوره دخان پرداخت و تاکید کرد: قرآن بحری عمیق از معانی است  که حلاوت رموز آن بسیار زیباست و حتما باید در کنار کارهای روزمره به آن توجه داشته باشیم.

وی در ادامه سخنان خود دستاوردها و رهیافت های سترگی که به همت نیروهای جهادی در نبرد با کرونا حاصل شده است را مرهون نگاه ایثارگرانه، نوع دوستانه و جهادگرانه  این گروه برشمرد و شایسته تقدیر دانست.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت بر تداوم همکاری نیروهای جهادی با مدافعان سلامت تاکید کرد و با اشاره به این که در فصول پاییز و زمستان با فراز و فرودهایی از نظر بیماری کرونا روبرو می شویم تاکید کرد: نیروهای جهادی باید آمادگی داشته باشند تا در فصل پاییز با قدرت و چالاکی بیشتر به یاری مدافعان سلامت بشتابند و باقوت و نیروی بیشتر در کنار کادر درمانی باشند.

دکتر زالی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لز.ک مستندسازی حماسه ها، رشادت ها و وقایع این دوران توصیه کرد که تجربیات و فعالیت های نیروهای جهادی نیز گرداوری شده و در قالب کتابی از سوی ستاد مقابله با کرونا انتشار یابد تا تجربه عظیمی که توسط این مجموعه شکل گرفته است به دیگران نیز منتقل شود.

وی به ابعاد مختلف فعالیت های این گروه جهادی نظیر سلامت یاری، برقراری ارتباط بین بیماران قرنطینه شده و خانواده شان و اجرای طرح دیدار با خانواده متوفیان ناشی از کرونا اشاره کرد و این اقدامات را ستودنی برشمرد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در خاتمه سخنان خود با ذکر این مطلب که محرم و واقعه عاشورا در قلوب و اندیشه های مردم این سرزمین جای دارد به پویشی با عنوان نذر سلامتی اشاره کرد که با دو هدف عمده تهیه ماسک و اقلام حفاظتی برای اقشار محروم و تامین تجهیزات پزشکی برای بیمارستان‌ها راه اندازی شده است و یادآور شد که در ایام پربرکت محرم و صفر؛ آحاد جامعه می توانند نذورات خود را برای کمک به این پویش اهدا کنند.

 

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کربلا گفت: در طی بحران کرونا جوهره ملت ما در شرایط بحرانی آشکار شد و حضور و نقش آفرینی نیروهای جهادی قرارگاه نرجس خاتون در حوزه درمان کشور فصل جدیدی را ایجاد کرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حماسه آفرینی کادر درمان در نبرد با کرونا از همکاری و یاری نیروهای جهادی در کنار مدافعان سلامت در این ایام تقدیر کرد.

در ادامه نشست کریمی فرمانده قرارگاه سلامت نرجس خاتون(س) با اشاره به دشواری کار کادر درمان و مدافعان سلامت که از نزدیک در این دوران توسط نیروهای جهانی درک شده است به ارایه گزارشی اجمالی از اقدامات صورت گرفته توسط این قرارگاه از ابتدای شیوع کرونا تا کنون پرداخت.

آموزش عملی و تئوری نیروهای جهادی برای ورود به بیمارستانها، اهدای هدایای متبرکه حرم امام هشتم(ع) به بیماران و کادر درمان، حضور ۵۰۰ نیروی جهادی در ۱۱ بیمارستان تهران، اجرای برنامه های فرهنگی در بیمارستان ها، سرکشی به خانواده های متوفیان ناشی از کرونا برخی از موارد ذکر شده در این گزارش بود.

وی در خاتمه سخنان خود ضمن اعلام همکاری نیروهای جهادی برای ورود به بیمارستان‌ها و سرکشی به خانواده متوفیان کرونا  بر لزوم وحدت رویه در فعالیت گروههای جهادی تاکید کرد و گفت: وحدت رویه شرط بقای خدمات نیروهای جهادی در یاری رساندن به مدافعان سلامت است.

در انتهای این مراسم نمادین دکتر زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از تلاش‌ها و ایثار تعدادی از نیروهای جهادی قرارگاه سلامت نرجس خاتون(س) تقدیر کرد.

انتهای پیام/

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *