جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران: سردار سلیمانی خستگی را خسته کرده بود

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران گفت: حاج قاسم در جنگ تحمیلی ایران و عراق، بعدها در مبارزه با اشرار و قاچاقچیان و زمانی که به عنوان فرمانده نیروی سپاه قدس فعالیت می کرد هرگز خستگی نمی شناخت.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران گفت: حاج قاسم در جنگ تحمیلی ایران و عراق، بعدها در مبارزه با اشرار و قاچاقچیان و زمانی که به عنوان فرمانده نیروی سپاه قدس فعالیت می کرد هرگز خستگی نمی شناخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، سردار اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران در مراسم یادبود سردار پرافتخار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که یکشنبه ۱۵دی ماه در دانشگاه برگزار شد، ضمن تسلیت و تبریک شهادت سردار قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش، اظهار کرد:

در مقطعی از زمان تنفس می کنیم که هزاران بار در روز باید شکر گزار خداوند متعال باشیم که از نعمت  ولایت فقیه و ولی امر مسلمین در کشور بهره مندیم.

وی با اشاره به این که سردار قاسم سلیمانی از ۲۵ سالگی در مقام فرماندهی تیپ یک خدمات و فعالیت های تاثیرگذاری در دفاع مقدس داشته است، افزود: در آن زمان تعلیمات نظامی و دانشگاهی ملاک نبود بلکه ایشان صرفا با انگیزه الهی و توکل به خدا کارهای می کردند؛ کارستان.

سردار کوثری اطاعت از فرمان امام(ره) و رهبری و همچنین وحدت  و اعتقاد مردم را  اصلی ترین راه مقاومت در طول هشت سال دفاع مقدس دانست و استمراه این مسیر را خواستار شد.

وی بزرگترین عامل دشمنی اسکتبار جهانی با ایران را، اطاعت مسلمین از کلام پروردگار دانست و گفت:

عمده ترین دلیل عصبانیت امریکا و اسرائیل از مسلمین پیروی از دستور خداست.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله صداقت را یکی از هزاران خصلت ارزنده حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و افزود: حرف حاج قاسم با عملش یکی بود و همواره همانند یک سرباز عادی همرزم سایرین در جبهه ها بود.

وی با بیان این که ملت ایران در طول سالها سلحشوری ها از خدا نشان داده، تاکید کرد: کسی که با خداوند معامله می کند هرگز ترس و دلهره ای ندارد و امروز همه مردم ایران یکصدا و بدون واهمه  مسیر سردار سلیمانی را ادامه می دهند.

سردار کوثری اظهار کرد: حاج قاسم فاتح قلب ها بود و با مهربانی و عطوفت همه را شیفته رفتار خود کرده بود.

خستگی را خسته کرده بود، این توصیف سردار کوثری از سردار سلیمانی بود. وی افزود: حاج قاسم در جنگ تحمیلی ایران و عراق، بعدها در مبارزه با اشرار و قاچاقچیان و زمانی که به عنوان فرمانده نیروی سپاه قدس فعالیت می کرد خستگی نمی شناخت.

وی انهدام حکومت جعلی دولت اسلامی عراق و شام تحت عنوان داعش را برکت ذکاوت و سلحشوری حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: هدف داعش انهدام ایران بود که با  دستورات مقام معظم رهبری، تدبیر ایشان و حضور به موقع مردم این فتنه نیز راه به جایی نبرد.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران  در پایان خاطرنشان کرد: امروز حاج قاسم سلیمانی سربلندی و افتخار کشور، وفقط متعلق به ایران و ایرانی نیست بلکه فراتر از مرزها به عنوان الگویی با تفکر اسلامی در قلوب مسلمین جای دارد، این وعده و اراده خداوند است.

دانشگاهیان با عبور از مرزهای دانش، می توانند مسیر حاج قاسم را ادامه دهند

 دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیز دراین مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار عالیقدر شهید قاسم سلیمانی اظهار کرد: شهادت سردار مطلقا یک حرکت پیچیده نظامی، امنیتی و هوشمندانه نیست بلکه این اقدام صرفا یک اقدام رذیلانه است.

وی ضمن مردود خواندن اقدامات تروریستی آمریکا در منطقه، گفت: این دست اقدامات هیچ ارزش افزوده ای برای آمریکا ندارد و صرفا چهره پلید این مستکبران را بیش از پیش برای جهانیان روشن می کند.

رییس دانشگاه با بیان این که انتقام ایران از امریکا انتقامی راهبردی خواهد بود گفت: اخراج آمریکا از صحنه، پیروزی ظفرمندانه ای برای کشور به ارمغان خواهد.

دکتر زالی تعقل، کیاست، تدبیرو شجاعت را از ویژگی های بارز جبهه مقاومت دانست و تاکید کرد: همگان حرکت های انتقام جویانه جبهه مقامت را درزمان مناسب شاهد خواهند بود.

به گفته رییس دانشگاه جبهه مقاومت ایران اسلامی یکی از اصلی ترین نقاط اتکای مقاومت است که مرز جغرافیایی ندارد.

دکتر زالی با اشاره به رشادت های سردار قاسم سلیمانی گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی در بزنگاه فضای سیاسی عراق، تمامی آرایش استراتژیک آمریکا را به هم ریخت که گواه آن انسجام بزرگ در منطقه خاورمیانه است.

وی همگرایی و دفاع یکپارچه گروههای مختلف در منطقه از آرمانهای سردار سلیمانی را یکی از برکات شهادت ایشان دانست و تاکید کرد: زندگی، فعالیت ها و حتی شهادت این سپهبدعالی مقام مملو از برکت است.

دکتر زالی در بخش دیگری افزایش و استمرار نفوذ استراتژیک ایران در مزرها را از واجبات دانست و خاطرنشان کرد: حذف آمریکا در منطقه و عمق بخشیدن به نفوذ استراتژیک ایران در مزرها یکی از اصلی ترین راهبرد بیانیه گام دوم انقلاب است.

سلحشوری، برخورداری از هوش سیاسی، تواضع، کیاست و خشوع از جمله خصائص و ویژگی های سردار سلیمانی بود که رییس دانشگاه به آن اشاره کرد.

دکتر زالی با بیان این که راهبردهای نظامی زوال پذیر است، خاطرنشان کرد:  حاج قاسم سلیمانی قبل از راهبرد نظامی فاتح قلب هاست و این نشانگر این مهم است که قدرت نرم همیشه اثرگذار و کاراتر است.

رییس دانشگاه خاطرنشان کرد: دیپلماسی عمومی ایران در عراق و منطقه، دیپلماسی مبتنی بر حکمت و صلابت است.

به گفته رییس دانشگاه مکتب سردار سلیمانی، مکتب عشق و انسانیت است که نباید هرگز از یادها برود.

 وی افزود: ذکاوت سردار سلیمانی کمتر از سلحشوری ایشان نبود. فصل مشترک امروز تمامی مسلمین تکریم از این قهرمان جهانی است و  تنها قلوب بیمار و سیاه از شهادت ایشان متاثر نیستند.

رییس دانشگاه درخاتمه خطاب به جامعه دانشگاهیان توصیه کرد: اگر قصد دارید راه سردار حاج قاسم سلیمانی را ادامه دهید، با افزایش بصیرت، فتح قلل علمی و عبور از مرزهای دانش در سنگر علم اندوزی می توانید به این هدف آرمانی دست یابید.