جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان باید به فرصتی برای ترویج معنویت تبدیل شود
quote ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ بدون نظر

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان گفت: خیلی فرصت ها و ظرفیت‌ها در فضای مجازی برای ترویج جریان معنویت وجود دارد و ما باید این جشنواره را به یک فرصت برای ترویج معنویت تبدیل کنیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان گفت: خدا را شاکریم که به برکت انقلاب اسلامی و نظام پر افتخار اسلامی آثار مختلفی به عنوان برکات این نظام و انقلاب در جامعه متولد شده که یکی از مهمترین آثار  احیای دین است که با حضور دین در قلب جامعه به ویژه جوانان اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: علیرغم همه القائات فراوان که در رابطه با گریز از دین یا ترویج انحرافات ادیان و مذاهب انحرافی وجود دارد ولی ما شاهد تجلی عظیم دین در ابعاد مختلف زندگی انسانی بودیم و این چیزی است که ما در غرب از آن خاطره ای نداریم.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی با اشاره به گرایش عظیم مردم به دین داری گفت: با افتخار هم می گوییم جوانان دانشگاهی در این عرصه و هر عرصه معنوی پیشرو بودند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: اعتکاف در کشور قبلاً  محدود و محصور و در گوشه‌ای از حوزه ها اتفاق می افتاد ولی الان به یک جریان عمومی مورد مطالبه از پایتخت کشور تا روستاها و از مراکز علمی پایتخت تا سایر مراکز تبدیل شده و این اتفاق اتفاقی بود که به برکت توجه جوانها و دانشگاهیان به اعتکاف اتفاق افتاد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف در مسجد کوفه، گفت: اعتکاف در حال بین‌المللی شدن بود و البته بین‌المللی هم شد و علاوه بر داخل کشور در کشورهای مختلف هم شاهد این مراسم بودیم، اما شیوع کرونا باعث شد که تمام برنامه‌ریزی‌ها و محیط‌های فعالیت تغییر کند و فضا و زیست مجازی در پیش چشم برنامه‌ریزان و مجریان قرار بگیرد، اعتکاف نیز تحث تاثیر این فضا قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی تصریح کرد: ما اگر قائل باشیم که دل حرم خداوند است پس می شود این حرم را محل اعتکاف قرار داد برای اینکه این خلوت، این انس و گفتگوی صمیمانه با یار اتفاق بیفتد.

وی افزود: درست است ما امسال از حضور در جمع معتکفین و سکونت در حرم الهی محروم هستیم اما با  جشنواره‌ای که عزیزان برای اعتکاف برگزار کردند فرصتی برای بروز و ظهور و ارائه برکات و آثار عظیمی بوجود آم و فرصتی هم فراهم شد برای یک تجدید نفس و آماده شدن برای حرکت های بزرگی که باید رخ بدهد که انشالله به همت دانشمندان ما و با تولید واکسن ایرانی و ایمنی یافتن مجموعه ها و جمع ها برای برگزاری این برنامه های ارزشمند، این اتفاق رخ دهد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: فضای مجازی اقتضائات خودش را دارد و باید همین فضا را شناخت و هم اینکه با این فضا حرکت کرد. خیلی فرصت ها و ظرفیت ها در فضای مجازی برای ترویج جریان معنویت وجود دارد و این جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان را باید به یک فرصت برای ترویج معنویت تبدیل کنیم و علاوه بر محورهایی که هست به نوعی جریان های تولید محتوا و توجه به سایر آثار و ایجاد فضای معنویت هم در این بخش ها حتماً مورد توجه عزیزان قرار گیرد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *