دانشجویان با پذیرفتن واقعیات وارد میدان جهاد تبیین شوند

دانشجویان با پذیرفتن واقعیات وارد میدان جهاد تبیین شوند مراسم عزاداری ایام ارتحال پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) و شهادت […]

حجت الاسلام والمسلمین دکتر فرهاد‌زاده

دانشجویان با پذیرفتن واقعیات وارد میدان جهاد تبیین شوند

مراسم عزاداری ایام ارتحال پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر فرهاد زاده مسئول نهاد، دکتر امام هادی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، جمعی از دانشجویان جدیدالورود و اعضای انجمن اسلامی ۱۳۴۸ در مسجدالنبی (ص) برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر فرهاد زاده در این مراسم با اشاره به صدور فرمان جهاد تبیین از سوی مقام معظم رهبری گفت: در قضیه کربلا، شاید برحسب ظاهر دشمن پیروز میدان جنگ شد اما در جنگ تبیین و در جنگ رسانه‌ای حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) پیروز میدان بودند.
مسئول نهاد دانشگاه در ادامه با اشاره به قدرت رسانه‌ای دشمن، گفت: هزاران رسانه، سایت خبری و تحلیلی و سیاسی اقتصادی به‌شدت علیه ما کار می‌کنند و حتی اگر کار مثبتی هم انجام شود ما در میدان جنگ رسانه‌ای همیشه بدهکار هستیم. در تولید واکسن کرونا که جزو افتخارات این کشور و کار شما جوانان، کادر درمان کشور و عزیزان علوم پزشکی کشور است که در اوج تحریم و فشار ما توانستیم این واکسن را در آزمایشگاه‌های بزرگ خود طبق پروتکل‌های علمی، با نتیجه موفق و مثبت در مقابله با این ویروس منحوس تولید کنیم، بازهم دشمن در جنگ رسانه‌ای قضیه تولید واکسن ایرانی را به حاشیه برد و محو کرد. به همین خاطر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چندی پیش در مورد فضای مجازی فرمودند: «فضای مجازی بدون اختیار ما، دارد مدیریت می‌شود و عوامل مسلط بین‌المللی در این فضا ازلحاظ خبر دهی، خبررسانی، تحلیل داده‌ها و هزاران کار دیگر بشدت فعال‌اند. نمی‌شود مردممان را در این فضا، بی‌پناه رها کنیم».
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر فرهاد زاده در ادامه افزود: اگر ما بنا است پیرو آقا اباعبدالله (ع) باشیم همان‌طور که در زیارت اربعین آمده «فَمَعَکُمْ مَعَکُمْ لَا مَعَ عَدُوِّکُمْ» یعنی «آن که باشماست،باشماست،نه بادشمن شما» پس وظیفه و تکلیف ما این است که با امام حسین (ع) باشیم و در مسیر جهاد تبیین ادامه‌دهنده پیشروان این عرصه یعنی حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) باشیم.
وی تصریح کرد: ما ضعف‌های خود را درصحنۀ اجرا و اقتصاد و مسائل دیگر می‌پذیریم، قطعاً مشکلاتی داریم ولی یک دست‌های برتر و بالاتر دیگری داریم که سؤال این است چرا این نقاط قوت هیچ جا مطرح نمی‌شود و بازتاب پیدا نمی‌کندوبه حاشیه می رود؟
مسئول نهاد دانشگاه در ادامه گفت: از دانشجویان و فرزندان عزیز خودم، تقاضا و خواهش می‌کنم در این قضایا با پذیرفتن واقعیات وارد شوند. ما نمی‌خواهیم بگوییم شما چشم بر واقعیات ببندید، به‌هرحال کشوری که در این چهل سال فقط ده سال در جنگ بود آن‌هم جنگی که تاریخ به خودش ندیده، جنگی که با هشتاد کشور روبرو شد و کشوری که سخت‌ترین تحریم‌ها را بر آن اعمال کردند باوجود تمام این مشکلات ما ایستاده‌ایم. به‌هرحال این نکات را ببینید، توجه کنید و در میدان جهاد تبیین وارد شوید.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر فرهاد زاده در پایان با معرفی اندیشکده راهبردی سعداء، مطالعه کتاب صعود چهل‌ساله و گام تمدن ساز را در مسیر جهاد تبیین به دانشجویان توصیه کرد و افزود: در این دو کتاب‌ پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در تمامی جنبه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی از منابع و زبان دشمن گردآوری‌شده است.

در ادامه مراسم دکتر امام هادی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه دقایقی در جمع دانشجویان به سخنرانی پرداخت.
گفتنی است در این مراسم حجت‌الاسلام شریعت پناه به سخنرانی مذهبی پیرامون مسائل مهم سیاسی، اجتماعی در جریان ارتحال پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) پرداخت و در پایان حاضران بانوای ذاکر اهل‌بیت علیهم‌السلام امیررضا خلخالی دانشجوی ترم ۲ پیراپزشکی به ذکر مصیبت و عزاداری پرداختند.