حجت الاسلام دکتر خدیوی: جهاد تبیین تنها راه حل برون رفت از این فتنه است

به گزارش واحد اطلاع‌رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراسم یادبود و […]

به گزارش واحد اطلاع‌رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراسم یادبود و عزاداری در پاسداشت خون مطهر شهدای حمله تروریستی به حرم حضرت احمدبن موسی(ع)، روز دوشنبه ۹ آبان ماه پس از اقامه نماز ظهر و عصر در دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام دکتر خدیوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن عرض تسلیت برای حادثه‌ تلخ و تأسف‌بار شهادت جمعی از زائران حرم مطهر حضرت احمد بن موسی(ع) شیراز به دست تروریست‌های مزدور خاطرنشان کرد: حادثه تروریستی اخیر که در حرم احمدبن موسی (ع) اتفاق افتاد نشانه عمق کینه استکبار جهانی و گروه تکفیری داعش نسبت به نظام جمهوری اسلامی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به آیه ۵۱ سوره غافر نصرت الهی در فتنه ها و مشکلات را برای پیامبران و مومنان آرامش بخش دانست و افزود: ملت بزرگ ایران در این چهل سال با تاسی به همین آیه از فتنه ها و مشکلات عبور کرده اند و امروز نیز با صلابت درونی در کنار نظام جمهوری اسلامی ایستاده اند.

وی با بیان اینکه این انقلاب بر چهار رکن اساسی استقلال، اسلام، جمهوریت و آزادی استوار شده و به آن معنی بخشیده است، تصریح کرد: شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی به عنوان شعار محوری از ابتدای انقلاب اسلامی مطرح بوده و تا زمانی که این شعار محوری پا برجاست دشمنان دشمنی می‌کنند.

حجت الاسلام دکتر خدیوی با اشاره به اینکه امروز کشور در زمینه های زیادی استقلال دارد، تصریح کرد: امروز مذاکرات ما با غرب بر سر استقلال علمی است و امروز دشمن رشد و اقتدار علمی ما را هدف قرار داده و هر نقطه‌ای که دشمن روی آن تمرکز می‌کند، نقطه قوت ماست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تبیین مسئله آزادی تاکید کرد: آزادی ضد دیکتاتوری و استبداد است یعنی اگر به دنبال آزادی هستیم باید شعار مرگ بر آمریکا را بلند تر بگوییم.

دکتر خدیوی بااشاره به کتاب آمریکا ستیزی چرا؟  روژه گارودی تصریح کرد: روژه گارودی در پاسخ به این سوال که چرا ما میگوییم مرگ بر آمریکا در کتابش می نویسد چون همه جنگ های جهان زیر سر آمریکاست، جوانان تاریخ بخوانید و ببینید غرب در این سالها چرا میلیون ها انسان را در جنگ های صلیبی و به بهانه های مختلف کشته اند؛ ما با کدامین جای روشن در پرونده غرب به آنان اعتماد کنیم؟

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر نگاه مترقی اسلام به زن، افزود: جهان غرب نگاه ابزاری و تجاری به زن دارد. از نگاه اسلام زن عامل محبت، نشاط و گرمابخش خانواده است.

حجت السلام دکتر خدیوی با اشاره به نقشه آمریکا درمورد احیای طرح شوم خاورمیانه جدید تاکید کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال باز تولید طرح خطرناک خاومیانه جدید هستند که کشورهای عربی هرکدام سهمی در آن دارند و اتفاقات اخیر ایران و تلاش برای تجزیه آن و همچنین عادی سازی روابط کشورهای عربی با تل آویو بخشی از این طرح است که ملت شریف ایران با بصیرت کامل در مقابل این توطئه خطرناک آمریکایی صهیونیستی ایستاده اند و اجازه تجزیه را نخواهند داد.

وی با اشاره به خطر نفوذ داعش به کشور افزود: امروز با اینکه داعش نابود شده است اما ثمرات آن را در منطقه میبینیم، در افغانستان چندین جنایت را رقم زده اند و دیروز در شاهچراغ، باید مراقب باشیم تا عناصر داعش وارد کشور نشوند چون برای آنان انقلابی و اغتشاشگر فرقی ندارد.

حجت الاسلام دکتر خدیوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه را اصلی ترین فرصت جمهوری اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: امروز دانشگاه مایه افتخار جمهوری اسلامی ایران است و انقلاب قدردان نخبگان و دانشمندان علمی است، اگر امروز عده ای بخواهند دانشگاه را آشفته کنند به مشکل خواهند خورد.

وی ادامه داد: امروز بخش عمده ای از دانشجویان معترض تحت تاثیر شبهه افکنی و دروغ پردازی قدرت رسانه غرب قرار گرفته اند و در فضای رسانه ای دشمن دچار اشتباه شده اند و الا جوانانی با فطرتی پاک و علاقمند به کشور خویش هستند و پای ارزشهای اسلامی و انقلاب ایستاده اند

حجت الاسلام دکتر خدیوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان مسئولان دانشگاه و اساتید را به جهاد تبیین فراخواندند و تاکید کرد: جهاد تبیین تنها راه حل برون رفت از این فتنه است.