دیدار  اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی  ۱۳۴۸ با حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی خدیوی

دیدار  اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی  ۱۳۴۸ با حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی خدیوی به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد […]

دیدار  اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی  ۱۳۴۸ با حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی خدیوی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،  اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی  ۱۳۴۸ با حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی خدیوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دیدار کردند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی خدیوی در آغاز با تشکر از زحمات حجت الاسلام و المسلمین دکتر فرهادزاده، ضمن خیر مقدم و تشکر از  دانشجویان انجمن اسلامی ۱۳۴۸ گفت: در دنیای امروزی که نگاه فردگرایانه در جوامع قالب شده است به جوانان با دغدغه و غیرت دینی نیاز است و بابت حفظ این  روحیه از شما تشکر می‌کنم و  بدانید رسالت ما این است و اگر این چنین عمل نکنیم هویتمان را از دست می‌دهیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه با اشاره به نام انجمن اسلامی ۱۳۴۸ گفت: این عدد ۱۳۴۸ تیتر مهمی است که دانشجویان این انجمن باید همیشه آن را به یاد داشته باشند البته در این مسیر و تحول اشکالی ندارد و عملکرد شما بر اساس نیازهای روز و مسائل جدید انقلاب باید باشد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی خدیوی با اشاره به فراز و فرود جریانات دانشجویی در دانشگاه ها  گفت: برگشت از شعارهای اصلی انجمن اسلامی ۱۳۴۸ خیلی خطرناک است و بالاتر از آن جریانی است که در نبض جناح های سیاسی شاهد آن بودیم  که چرخش ۱۸۰ درجه به سوی غرب گرایی و لیبرالیستی تنها نتیجه مخرب آن شد؛ فلذا در دهه‌های مختلف در بین آنها تغییر رویکرد، هویت و به نوعی استحاله رخ داده است. شما شاهد بودید کسانی که به تسخیر لانه جاسوسی افتخار می‌کردند  بعدها با همان ها  عکس یادگاری گرفتند و لذا شما از انجمن اسلامی ۱۳۴۸ مراقبت کنید و با برگشت و نگرش به گذشته این جریان دانشجویی از نگاه مثبت خود و دانشجویان در این جریان مراقبت کند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت در دنیای امروز ضمن تأکید بر نگاه به مسائل روز و دغدغه‌های دانشجویان گفت:  نرم افزار دین منطق است نه شمشیر و بر این اساس کارها باید به صورت منطقی و با محبت و مهربانی به صورت منظم صورت پذیرد و در این خصوص با تشکیل کمیته فرهنگی با  حضور نهاد و تشکلات دانشجویی، کارها بر اساس همفکری اولویت اجرا و با مشخص شدن فرایند شروع پایان وگام  بندی  هر یک از آنها به نتیجه می رسانیم.

وی در ادامه با اشاره به فضای معنوی و ظرفیت بالای مقبره  الشهدای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مقبره الشهدا فضای معنوی و ظرفیت بسیار خوبی است که پیوند دانشجویان با آرمان های شهدا را در محیط دانشگاه احیا می‌کند؛ لذا نیازمند طرح و برنامه ویژه‌ای است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر خدیوی در پایان گفت: ما تحول را دوست داریم و تحول یکی از تأکیدات مهم مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگی اجتماعی است که باید کمک کنیم در داخل دانشگاه و در بخش‌های دیگر هم زمان با  اقدام علمی و عملی اثرات این حرکت با برکت را شاهد باشیم.

گفتنی است در این جلسه دانشجویان انجمن اسلامی ۱۳۴۸ به طرح مسائل و دغدغه‌های خود با مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پرداختند.