دیدار اعضای مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی با مسئول نهاد

اعضای مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مناسبت دهه فجر با حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده […]

اعضای مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مناسبت دهه فجر با حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده در این دیدار ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اهمیت فراگیر شدن تحقیق و پژوهش در میان دانشجویان و نقش جنبش نرم‌افزاری در تولید علم و تحقق راهبردهای گام دوم انقلاب، اقدام به‌موقع بسیج دانشگاه در تأسیس این مرکز استراتژیک را گرامی داشت.

حمیدرضا دهقان، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه این دیدار ضمن معرفی اعضای مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی به معرفی حوزه‌های فعالیت آن پرداخت و افزود: ما در چهار زمینه اصلی اقدام به فعالیت‌های تحقیقاتی کردیم و با تشکیل کارگروه‌هایی در خصوص نظام سلامت، امامین انقلاب، زن و خانواده و تحقیقات علوم پزشکی به فعالیت می‌پردازیم.

وی در ادامه حرکت در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را از وظایف اصلی دانشجویان بسیجی دانست و لازمه‌ی آن را حرکت علمی و عملی در جهت زمینه‌سازی ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) و ایجاد تمدن نوین اسلامی دانست.

دهقان با معرفی دیگر فعالیت‌های بسیج دانشجویی در طول ماه‌های اخیر با اشاره به برگزاری مسابقه‌ی طرح کلی که با همکاری نهاد و گروه معارف برگزار شد، گفت: در این مسابقه در نظر داشتیم ضمن نشر و انتقال مفاهیم اسلام ناب به دانشجویان جدیدالورود با همکاری اساتید گروه معارف برای دانشجویانی که در این طرح شرکت کرده‌اند، نمره تشویقی نیز در نظر گرفته شود

وی افزود: در این طرح نزدیک به پنجاه‌درصد از دانشجویان جدیدالورود شرکت کرده‌اند و امیدواریم با تعامل بیشتر گروه معارف، بسیج دانشجویی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، شاهد بهبود کیفیت دروس معارف و افزایش معرفت و انس دانشجویان با اصول و مفاهیم اسلام ناب باشیم.

گفتنی است در پایان این دیدار اعضای بسیج دانشجویی ضمن گفتگوی مستقیم با مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به بیان نظرات و پیشنهاد‌های خود پرداختند.