راه نرفته در ارتباط با وحدت حوزه و دانشگاه

راه نرفته در ارتباط با وحدت حوزه و دانشگاه هنوز بسیار است   نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه […]

راه نرفته در ارتباط با وحدت حوزه و دانشگاه هنوز بسیار است

 

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان گفت: هنوز راه نرفته در ارتباط با وحدت حوزه و دانشگاه بسیار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان شمالی، افزود: هدف از وحدت بر این است تا با یکدیگر هم جهت و هم مسیر باشیم نه اینکه با یکدیگر ادغام شویم و یکی به نفع دیگری جای خود را خالی کند. وی با بیان اینکه دین ما بر تقویت فرهنگ و معارف و همچنین علم و دانش تاکید کرده است، ادامه داد: حوزه و دانشگاه دو شاخه از یک تنه هستند و همگرایی آن ها موجب رسیدن به تعالی می شود. جعفری اظهار کرد: واگرایی حوزه و دانشگاه به نوعی موجب ایجاد بدبینی و ایجاد فاصله از یکدیگر می شود و این امر همان موضوعی است که دشمن به دنبال آن است.

وی تاکید کرد: باید بدانیم حوزه و دانشگاه مکمل یکدیگر هستند و هر کدام به نوعی هدف و مسیری که دیگری طی می‌کند را تکمیل خواهد کرد. جعفری تصریح کرد: اما ما هنوز در این خصوص راه نرفته بسیار داریم البته در این خصوص تلاش‌های انجام شده اما به میزان مطلوبی نبوده است. وی خاطرنشان کرد: دست‌های دسیسه‌گر که تفرقه انگیزی را دنبال می‌کنند فراوان بوده به ویژه که امروز هجمه‌های زیادی علیه ایران وجود دارد و باید در این خصوص هوشیار باشیم.