حجت الاسلام دکترخدیوی: روایت صحیح از اربعین فرصتـی نـو بـرای جهان اسلام و انقلاب اسلامی است

به گزارش واحد اطلاع‌رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آیین رونمایی از […]

به گزارش واحد اطلاع‌رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آیین رونمایی از پوستر اولین سوگواره بین‌المللی «روایت اربعین» با حضور حجت الاسلام دکتر علی خدیوی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه و اعضای هیئت‌رئیسه در تالار شهید بهشتی برگزار شد.

حجت‌الاسلام دکتر خدیوی مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مراسم ضمن تقدیر از حمایت‌های رئیس دانشگاه از برنامه‌های فرهنگی تأکید کرد: پیاده‌روی اربعین، پدیده‌ای بی‌نظیر در تاریخ بشری است که از عظمت، معنویت و ویژگی‌های مردمی برای اعتلای کلمه توحید برخوردار است.

وی با اشاره به نقش امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) در روایتگری عاشورا یادآور شد که بسیاری از افراد در طول تاریخ برای زنده نگه‌داشتن روایت اربعین حتی جان خود را فدای این راه نموده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به برگزاری باشکوه پیاده‌روی اربعین حسینی تصریح کرد: هرسال میلیون‌ها انسان عاشق اهل‌بیت (ع) و انسانیت در مسیر زیبایی‌ها و خاطراتی را خلق می‌کنند و به نمایش می‌گذارند که می‌توان با دستیابی به آن منابع سرشار معنوی و با فراوری و تولید آثار فاخر گامی در راستای تحقق جامعه آرمانی برداریم.

خدیوی با ابراز تأسف از سکوت رسانه‌های غربی در خصوص این پدیده عظیم جهان اسلام خاطرنشان کرد: پیاده‌روی اربعین یک رسانه بی‌همتا و یک فریاد بلند در مقابل هیاهوی شیاطین بر علیه بشریت است و پاسخگوی سؤالات بسیاری در این راستا است.

 

 

حجت‌الاسلام دکتر خدیوی در ادامه با اشاره به اهمیت روایت صحیح از اربعین خاطرنشان کرد:  زیـارت اربعین می‌تواند همچـون یـک رسـانه و نمـادی از قـدرت ژئوپلیتیـک، نقش‌آفرینی کنـد و با روایت درسـت آن در رسانه‌ها، فرصتـی نـو بـرای جهان اسلام و انقلاب اسلامی باشد.

مسئول نهاد دانشگاه ضمن تقدیر از همراهی دانشگاهیان علوم پزشکی شهید بهشتی در برگزاری این رویداد بین‌المللی خاطرنشان کرد: اولین سوگواره بین‌المللی روایت اربعین با جمع‌آوری تولیدات رسانه‌ای و فراوری آنان به مسـتندهای هوشـمند و خلاقانه و برنامه‌سازی‌های تصویـری در پی گسـترش و تعمیق مکتب فرهنگ اهل‌بیت (ع) است.

به گفته حجت‌الاسلام دکتر خدیوی این سوگواره بین‌المللی با محورهای خدمت به زائران اربعین حسینی؛ زیارت و پیاده‌روی و کرامات حسینی؛ سوگواری، عزاداری و مداحی؛ وحدت اسلامی، مقاومت اسلامی و شهدای مقاومت؛ مهدویت، سبک زندگی و عفاف و حجاب و آیین و فرهنگ عاشورایی ملل اسلامی در قالب‌های روایت تصویری؛ روایت صوتی؛ روایت مکتوب و روایت هنری به زبان‌های مختلف (عربی، انگلیسی، فارسی و …) برگزار می‌شود و تمام افراد شرکت‌کننده در پیاده‌روی یا حتی جاماندگان می‌توانند آثار خود را در بخش‌های مختلف ارسال نمایند.

وی در پایان خاطرنشان کرد علاقه‌مندان تا ۲۲ مهرماه فرصت دارند آثار خود را در تارنمای www.revayatarbaeen.com ثبت نمایند.

به گفته وی آثار ارسالی پس از ارزیابی اولیه توسط داوران برجسته کشوری مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد و پس از داوری به آثار برگزیده جوایز نفیسی اهدا می‌شود.