۱۳۹۸/۰۹/۰۵ بدون نظر

شناسایی مشکلات جامعه و ارائه راهکار با همکاری حوزه و دانشگاه

 

‌مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: شناسایی مشکلات جامعه و ارائه راهکار مناسب برای حل مسائل با همکاری حوزه و دانشگاه امکان‌پذیر است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از گروه

دریافت خبر ایسنا، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد رسولی دیروز، ۳۰ آذر ماه، در دومین نشست هم‌اندیشی حوزه و دانشگاه که به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت حوزه و دانشگاه با حضور نمایندگانی از حوزه علمیه خراسان رضوی و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در این دانشگاه برگزار شد، گفت: دراین جلسات بایستی دانشگاه و حوزه با هدف‌گذاری مناسب، برای چالش‌ها و مشکلات راهکار مناسب ارائه کنند. وی با اشاره به اینکه عده‌ای در گذشته حوزه را متهم به تحجر و دانشگاه را متهم به بی‌دینی می‌کردند، بر همکاری بیش از پیش این دو نهاد تاکید کرد و اظهار کرد: البته کلیه دانشگاه‌های کشور با مشکلات و آسیب‌هایی دست به گریبانند که حوزه و دانشگاه بایستی با برنامه‌ریزی درست در جهت رفع آن تلاش نمایند . رسولی با بیان اینکه دانشگاه چندی پیش در راستای معرفی مفاخر و توجه ویژه به ارزش‌های دینی و فقه و فقاهت نکوداشت آیت‌الله معصومی را برگزار کرد، افزود: مراسم تجلیل ازحاج شیخ محمد واله، از علما و اساتید حوزه علمیه مشهد، نیز در آینده برگزار می‌شود .

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین محتشمی، مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه، نیز به ۱۰ مصوبه این نشست اشاره و عنوان کرد: تشکیل دبیرخانه و کمیته پیگیری مصوبات، تبادل استاد، دانشجو و طلبه و بازدید از مراکز حوزوی و دانشگاهی، تاسیس انجمن علمی مشترک و تولید منابع علمی را از جمله مصوبات این جلسه بوده است . وی برگزاری نشست‌های علمی مشترک، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی مشترک، تدوین دروه‌های ضمن خدمت با توجه به نیازهای فرهنگی و اجتماعی روز برای اساتید دانشگاه و حوزویان و هدایت پایان‌نامه‌های علمی حوزه و دانشگاه در راستای حل مشکلات جامعه را از دیگرمصوبات این نشست عنوان کرد . محتشمی همچنین از برگزاری همایش ملی تاریخ پزشکی در تمدن اسلام به میزبانی واحد مشهد در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و خواستار شرکت حوزویان در این همایش شد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است