لازمه ایستادگی در برابر جریانات انحرافی حضور فعالانه دانشجویان در میدان دانشگاه است

حجت‌الاسلام دکتر علی خدیوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد: لازمه ایستادگی در […]

حجت‌الاسلام دکتر علی خدیوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد:
لازمه ایستادگی در برابر جریانات انحرافی حضور فعالانه دانشجویان در میدان دانشگاه است

 

حجت‌الاسلام دکتر علی خدیوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نشست صمیمی با دانشجویان فعال بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی ۱۳۴۸ و اعضای کانون‌های فرهنگی که در مسجدالنبی (ص) این دانشگاه برگزار شد با اشاره به حضور دانشجویان علاقه‌مند به مسائل فرهنگی در دانشگاه چنین حضوری را یکی از ظرفیت‌های مثبت موجود در دانشگاه دانست و تصریح کرد: حضور دانشجویان دغدغه‌مند نسبت به مسائل فرهنگی و حضور با اندیشه و مطالعه و بهره‌مندی از هوش و استعداد کارهای فرهنگی در بین این دانشجویان جای بسی خرسندی است.

حجت‌الاسلام دکتر علی خدیوی برگزاری این نشست‌ها را به‌منظور هماهنگی بیشتر بین تشکلات و مسئولین نهاد و دانشگاه دانست و افزود: نکاتی که دوستان در جلسه مطرح می‌کنند علاوه بر پیگیری همکاران در نهاد، تلاش می‌کنیم تا مسائل نکات و دغدغه‌ها رسیدگی و حل شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورنت نگاه کلان در مسائل فرهنگی و با اشاره به‌ضرورت پرداختن به جهاد تبیین گفت: جهاد تبیین با یک فرد و دو فرد اتفاق نمی‌افتد در جهاد همه به میدان می‌آیند و هر کس به‌اندازه توان و ظرفیت به‌صورت جدی و تمام‌وقت به میدان آمده و کار را پیش می برد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: در جهاد تبیین نه فقط دانشگاه و دانشگاهیان بلکه همه حوزه‌های فرهنگی کشور باید نسبت به جهاد تبیین احساس تکلیف و ضرورت کرده و اقدام و عملی مؤثر انجام داد که این نکته‌ای مهم و بسیار کلیدی است و ما هم در دانشگاه باید آن را به‌صورت جدی پیگیری کنیم.

وی با تاکید بر بروز مسائل فرهنگی جدید در بازگشایی مجدد دانشگاه‌ها ضمن مطرح‌کردن این سؤال که عقبه فکری جریان معاند و اپوزیسیون با آمدن دانشجویان به دانشگاه دنبال چه چیزی است؟ گفت: آنها به دنبال امتیازگیری و حذف بعضی از ارزش‌های اصیل اسلامی و انقلابی از صحن دانشگاه هستند این یک هشدار بسیار اساسی و مسئله‌ای جدی است.

دراین‌ میان ممکن است از روحیات برخی دانشجویان سو استفاده کنند و در پی ایجاد جریانی ضدارزش و ضد دین و فرهنگ اصیل انقلابی و اسلامی باشند که این رفتار با تخریب و هوچیگری و صدور بیانیه و رفتارهای هنجار شکنانه و بداخلاقی‌هایی که می بینید صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام دکتر علی خدیوی لازمه ایستادگی در برابر جریانات انحرافی و ضد فرهنگی را حضور فعالانه دانشجویان در میدان و صحن دانشگاه دانست و از آن به‌عنوان مانور حضور ارزش‌ها و دانشجویان ارزشی در دانشگاه نام برد.

حجت الاسلام خدیوی در تشریح این حرکت بصیرت محور گفت: بخشی از جهاد تبیین یعنی بلند شدن حرف‌زدن و خود را در میدان دیدن است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان از همکاری و همراهی دانشجویان با امامان جماعت خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها و مدیران فرهنگی در برنامه ها تشکر کردند.