لزوم تشکیل کارگروه های تخصصی با حضور کارشناسان وزارت بهداشت و نهاد

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی مطرح کرد؛ لزوم تشکیل کارگروه های تخصصی با حضور کارشناسان وزارت بهداشت و نهاد حجت […]

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی مطرح کرد؛

لزوم تشکیل کارگروه های تخصصی با حضور کارشناسان وزارت بهداشت و نهاد

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی گفت: موضوع بعدی بحث بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزشی است و با آغاز این امر ما با یک شرایط جدید مواجه هستیم. زیرا دانشجویانی مخاطب ما هستند که بیش از دو سال از این محیط به دور بوده اند و این غیر حضوری بودن مراکز تعلیم و تربیت آسیب هایی را به نظام تعلیم و تربیت وارد کرده است که امروزه شاهد آن هستیم.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام والمسلمین  مصطفی رستمی در نشست مشترک هیئت رئیسه نهاد با وزیر و کارکنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و روسای دانشگاه های علوم پزشکی و مسئولان دفاتر این دانشگاه‌ها گفت: دعای وداع ماه مبارک رمضان یک دعای با عظمت و آموزنده برای فهم جایگاه ماه رمضان و لطف و برکات الهی در این ماه است که خداوند به بندگانش عنایت کرده است و دعاها در مجموعه معارف دین ما و مکتب معرفتی اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است که متاسفانه کمتر به آن پرداخته می شود.

وی در ادامه افزود: امام سجاد علیه السلام در این دعای وداع مسیر بندگی و بازگشت به خداوند را ماه مبارک رمضان ذکر می کند و در انتهای دعا به وداع با ماه مبارک می پردازد و در این فراز آمده است: “خدایا این جدایی از ماه رمضان برای ما سخت است و ما را به تنهایی می اندازد ” السلام علیک یا شهر الله الاکبر” و همینگونه تا انتها ادامه می دهد و می گوید ای ماهی که گناه در تو کم شده است و ای ماهی که عیب ها در تو پوشیده است و خدایا ما مصیبت زده ایم که این ماه از دست می رود و خودت این مصیبت را جبران کن.”

وی در ادامه با توجه به فعالیت شبانه روزی کارکنان وزارت بهداشت در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: بی تردید مجموعه عزیزان در وزارت بهداشت جزء گروه های مرجع و موثر در جامعه هستند و تمام وقت برای مهار این ویروس تلاش کردند و موضوع مهم دیگر بحث واکسیناسیون است که به صورت گسترده انجام شد.

حجت الاسلام والمسلمین  مصطفی رستمی گفت: موضوع بعدی بحث بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزشی است و با آغاز این امر ما با یک شرایط جدید مواجه هستیم. زیرا دانشجویانی مخاطب ما هستند که بیش از دو سال از این محیط به دور بوده اند و این غیر حضوری بودن مراکز تعلیم و تربیت آسیب هایی را به نظام تعلیم و تربیت وارد کرده است که  امروزه شاهد آن هستیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با توجه به بازگشایی دانشگاه ها خاطرنشان کرد: همه تغییرات نشان می دهد که ما با مسئله جدی مواجه هستیم و با حضوری شدن آموزش در دانشگاه ها به یک باره تمام مناسبات تغییر پیدا کرده است و در مجموعه وزارت بهداشت همراهی و همکاری همه عزیزان لازم است.

وی در ادامه عنوان کرد: غلبه جریان معارض در فضای مجازی بسیار بالاست و بیشترین اثر را بر مجموعه مخاطبین ما دارد و این موضوع لزوم فهم دقیق میدان و ورود به آن را می طلبد و سهل انگاری و عادی انگاری و ورود غیر عالمانه باعث فرصت دادن به این گروه ها می شود.

وی در پایان گفت: این نشست بحمدلله یک نشست خوبی است که همه عزیزان در وزارت بهداشت مناسب است برای این مسائل برنامه ریزی دقیق داشته باشند و از فرصت ها برای ورود عالمانه به محیط های آموزشی بهره ببرند و بنظر می رسد  لازمه آن تشکیل کارگروه های متناسب با موضوعات مطروحه در برای هماهنگی ها و پیگیری های بعدی با حضور کارشناسان وزارت بهداشت و نهاد می باشد.