مراسم بدرقه کاروان اربعین حسینی”دانشگاهیان علوم پزشکی شهید بهشتی” برگزار شد

بدرقه کاروان دانشگاهی اربعین حسینی با حضور دکتر زالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کاروان دانشگاهی زائران حسینی بدرقه […]

بدرقه کاروان دانشگاهی اربعین حسینی
با حضور دکتر زالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کاروان دانشگاهی زائران حسینی بدرقه شد
ع
دویست نفر از دانشجویان، همکاران و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی طی یک کاروان زیارتی از جوار مقبره شهدای گمنام واقع در پردیس نیایش دانشگاه به سوی کربلای معلی رهسپار شدند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از مفدا بهشتی، مراسم بدرقه کاروان اربعین حسینی “دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی” با حضور دکتر زالی سرپرست دانشگاه، دکتر خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، هاشم ورزی سرپرست مدیریت تعالی فرهنگی، دکتر شجاعی سرپرست مدیریت امور دانشجویی در پردیس نیایش دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم که در روز پنج شنبه هجدهم مهر ماه برگزار شد، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، حمیدرضا دهقان مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه ضمن تشکر و قدردانی از ریاست دانشگاه، معاون دانشجویی و فرهنگی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و سایر مدیران، گزارشی مختصر از شکل گیری این کاروان را ارایه کرد.

در ادامه این مراسم دکتر زالی اظهار کرد: به سه دلیل اینجا هستم. اول این که شروع دوره جدید کاری ام با حضور جمعی از دانشجویان باشد، دوم اینکه این کاروان بسیجیان است و من خودم را همدم و مانوس بسیجیان هستم و سرانجام نکته سوم این مراسم است، که حضور در یک مراسم معنوی باعث افتخار است.

وی در ادامه اظهار کرد که اربعین یک مانیفست اسلامی است و جایگاه ممتازی در دین ما دارد. چهلم عاشورا تکامل حرکت حضرت امام حسین(ع) است و زیارت اربعین یکی از مستندترین ادعیه های اسلامی است. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه بیان کرد: ما باید بدانیم که دستاورد های عاشورا چیست، چرا که حضرت زینب(س) در برابر یزید گفت من چیزی جز زیبایی ندیدم و یزید را نزد جمع خوار و خفیف کرد.

وی در پایان گفت که راهپیمایی اربعین ثواب زیادی دارد. هر گام و قدم شما بزرگواران در این راه معادل آزاد سازی یک اسیر است و من هیچ جا معادلی به این بزرگی ندیدم. نکته دوم اینکه این مراسم مانیفست اسلامی است و رسانه های دنیا خیلی تلاش می کنند آن را نادیده بگیرند ولی هر سال این مراسم عظمت بیشتری پیدا می کند.

دکتر زالی در خاتمه سخنان خود با بیان این نکته که این مراسم مختص شیعیان نیست و همه انسان های آزاده، آرزوی شرکت در این مراسم را دارند، بیان کرد:ا مراسم متعلق به جهان اسلام است و من هم امیدوارم که با حضور شما این سفر ره توشه ای برای همه ما باشد.

گفتنی است در خاتمه این برنامه، با حضور مسوولین دانشگاه، دانشگاهیان علوم پزشکی شهید بهشتی بدرقه شدند.