status ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ بدون نظر

مراسم یادبود سردار پرافتخار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی  با حضور مسئولان، دانشجویان و تمامی اعضای خانواده دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، حجت الاسلام فرهادزاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در مراسم یادبود سردار پرافتخار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که یکشنبه ۱۵دی ماه در دانشگاه برگزار شد، ضمن تسلیت و تبریک شهادت سردار قاسم سلیمانی و همراهان شهیدش، اظهار کرد: سردار قاسم سلیمانی سرداربرزگ اسلام و فاتح  دلها بود.

وی با بیان این که همواره نگران بودم که پیش از نام حاج قاسم عنوان شهید بیاید، اظهار کرد: امروز همانند رهبر معظم انقلاب شهادت این سردار بزرگ و پرافتخار اسلام را به  روح مطهر خود او تبریک می گوییم.

حجت الاسلام فرهادزاده با بیان این که شهادت حاج قاسم انقلابی در دلهای مسلمانان ایجاد کرده، با طرح این سوال که چرا حاج قاسم به این میزان در میان مردم عزیز بود و عزیز شد، به سوره شریفه ی مریم آیه ۹۶ اشاره کرد و گفت: خداوند متعال وعده داده، کسانی که ایمان می آورند و عمل صالح انجام می دهند، محبت و دوستیشان را در دلها قرار می دهم، این وعده خداوند است.

وی پیروی از دستورات پروردگار را فرمولی برای قرار گرفتن محبت در دل انسانها دانست و تاکید کرد: محبتی که پرودگار در قلوب مردم ایجاد می کند مطلقا بدون قید است.

وی ویژگی های شخصیتی سردار حاج قاسم سلیمانی را کم نظیر توصیف کرد و توضیح داد: ویژگی ممتاز و محبت ایشان چهره سردار را جهانی کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود عمل صالح و یادآوری مرگ را از دیگر ویژگی های سردار عالیقدر حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: در وصیت نامه سردار آمده هیچ عنوانی برمزارم به غیر از نام سرباز بکاربرده نشود، آیا این منتهای خلوص نیست.

حجت الاسلام فرهادزاده در خاتمه با بیان این که حاج قاسم سلیمانی به آرزوی دیرین خود که شهادت بوده دست یافته، گفت:

دست نازنین حاج قاسم سلیمانی که از بدن مطهرشان سالم مانده بود مرا به یاد دست بریده سید و سالارشهیدان  در کربلا انداخت.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است