×

حجت الاسلام دكتر علی خدیوی عنوان کرد:
مردم با هوشیاری، راه و مسلک شهید جمهور را انتخاب کنند

 • کد نوشته: 2980
 • 46 بازدید
 • مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت آیت الله رئیسی و سایر شهدای خدمت، روز چهارشنبه با حضور جمعی از دانشگاهیان در محوطه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
  مردم با هوشیاری، راه و مسلک شهید جمهور را انتخاب کنند

  مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت آیت الله رئیسی و سایر شهدای خدمت، روز چهارشنبه با حضور جمعی از دانشگاهیان در محوطه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

  این مراسم که با قرائت زیارت عاشورا همراه بود، حجت الاسلام دکتر خدیوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه، فرا رسیدن چهلمین روز شهادت شهدای خدمت که با سالروز گرامیداشت شهدای هفتم تیر مصادف شده را تسلیت گفت.

  حجت الاسلام دکتر خدیوی با بیان اینکه از دست دادن شهدای خدمت ناگوار و سخت است، از خداوند متعال برای ملت ایران صبر و شکیبایی طلب کرد، وی در ادامه شخصیت و ویژگی‌های فردی رئیس جمهور شهید را برجسته خواند، و اظهار کرد: هر کسی نمی‌تواند به مرتبه ای از کمال برسد که تمام وجود خودش را وقف خدمت به مردم کند مگر اینکه بر نفسانیات خود غلبه کرده و رابطه بین خود و خدای خود را قبلا اصلاح کرده باشد که این امر با سالها مجاهدت، عبادت و ریاضت محقق می‌شود.

  وی در ادامه به دو ویژگی مهم دولت شهید رئیسی اشاره و بیان داشت: ویژگی اول عملکرد ایشان در دوره سه ساله ریاست جمهوری و مقایسه آن با دولت قبلی است که قابل قیاس نیست؛ چرا که ایشان با تمام توان تلاش کرد تا بخش زیادی از مسائل و مشکلات چندین ساله کشور را حل کند. این حرکت ارزشمند منجر به امیدواری مردم به اینده شد.

  دکتر خدیوی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب در سخنان دیروزشان فرمودند:« دولت سیزدهم از دولت‌هایی بود که از ظرفیت‌های کشور به خوبی استفاده کرد و اگر این دولت ادامه می‌یافت احتمال زیاد می‌دادم بسیاری از مشکلات اقتصادی حل ‌شود».

  وی تکریم مردم را یکی از بارزترین ویژگی دولت سیزدهم دانست و تاکید کرد: احترام و تکریم مردم در زندگی این شهید کاملا ملموس و روشن بود به گونه‌ای که تفکر مردم نسبت به نگاه از بالا به پایین مسئولین نسبت به خودشان را تغییر داد و باور کردند که مسئولین به مردم بی توجه نیستند، شهید رئیسی اهل انجام حرکات پوپولیستی نبود، بلکه کاملا خالصانه با مردم زیست داشت.

  حجت الاسلام خدیوی با اشاره به تشیع میلیونی شهید آیت الله رئیسی در شهرهای مختلف افزود: در مقابل این دو ویژگی منحصربه فرد، مردم هم متقابلا پاسخ شهدای خدمت را دادند؛ پاسخ اول مردم، تکریم از شهدای خدمت بود. یعنی هر قدر در سه سال گذشته، شهید رئیسی دست مردم را بوسید و در مقابلشان خَم شد، مردم هم تابوتش را بوسیدند و در مقابل عظمت این شهید کرنش کردند؛ چشمان او هر چقدر برای مردم بی خوابی و خستگی کشید، مردم هم در شب شهادتش تا صبح نگران سرنوشت و وضعیت سلامتی‌اش بودند.

  مسئول نهاد رهبری در این دانشگاه شهید رئیسی را الگویی موفق برای مسئولان دانست و تاکید کرد: این شهید عزیز در جوار امام رضا(ع) آرمید و بنا به آیات قرآن کریم که شهدا «عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ» هستند، به مقامی که شایسته‌اش بود، رسید؛ ولی جامعه ما نیازمند الگوگیری از ایشان است و باید توجه بیشتری نسبت به الگو بودن شهید رئیسی نسبت به مدیریت کلان کشور، مردمی بودن و تکریم آنها داشته باشیم.
  حجت الاسلام خدیوی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری افزود: یکی از مواردی که الگو بودن این شهید عزیز موثر و کارساز است، انتخاب ریس جمهور مردمی و انقلابی در دور جدید است؛ ما باید به کسی رأی دهیم که شبیه آیت الله رئیسی عمل کند.

  حجت الاسلام دکتر خدیوی در پایان با اشاره به ولایت پذیری و بصیرت سیاسی مردم افزود: در شرایط فعلی برخی از سران فتنه که در انتخابات سه ماه پیش مجلس شورای اسلامی انتخابات را تحریم کرده بودند، امروز بیانیه حضور داده¬اند و برخی نیز با پررویی و وقاحت تمام به دنبال تحریف راه شهید و تخریب دستاوردهای دولت ایشان هستند. مردم باید هوشیار باشند و برای تداوم راه و مسلک شهید جمهور پای صندوق های رای حاضر شوند و به فردی انقلابی و کاردان و مردمی رای بدهند و در تعالی کشور سهیم باشند.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *