هجدهمین محفل انس با قرآن و اهل‌بیت (ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد

هجدهمین محفل انس با قرآن و اهل‌بیت (ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام […]

هجدهمین محفل انس با قرآن و اهل‌بیت (ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، هجدهمین محفل انس با قرآن و اهل‌بیت (ع) با سخنرانی و تفسیر حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد بهشتی روز جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ در مسجدالنبی (ص) دانشگاه برگزار شد.

در آغاز این محفل با حضور اعضای هیئت‌علمی دانشگاه و جمعی از دانشگاهیان همخوانی آیاتی از قرآن کریم اجرا شد سپس دکتر قاسم رضیعی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و قاری ممتاز بین‌المللی به تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداخت.

در ادامه برنامه‌های هجدهمین محفل انس با قرآن و اهل‌بیت (ع) دکتر علی حائری عضو هیئت‌علمی دانشگاه در خصوص حفاظت از قرآن کریم سخنرانی پرداخت. سپس برادر هادیان دقایقی در فضائل و مناقب اهل‌بیت (س) مدیحه‌سرایی نمود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد بهشتی به‌عنوان سخنران اصلی این برنامه در اولین جلسه از سلسله جلسات تدبر در قرآن کریم با موضوع خانواده در قرآن به سخنرانی پرداخت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد بهشتی سال‌ها در تهیه و تولید برنامه‌های قرآنی، اهل‌بیت (ع) و تاریخ اسلام در رادیو و تلویزیون مانند درس‌هایی از قرآن، سمت‌های اداری همچون مدیرکل دفتر قرآن، نماز و عترت، مشاور و معاونت پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش و نهضت سوادآموزی فعالیت داشته است.

تدریس در دانشکده صداوسیما و دانشگاه امام حسین (ع) ازجمله فعالیت‌های وی بوده است. وی سال‌ها در نشریات رشد قلم‌فرسایی کرده و نزدیک به بیست عنوان کتاب با عناوینی همچون عبادت احرار، عبد شکور، شیوه‌های دعوت به نماز، همراه با نماز، گفت‌وگو با خدا به نگارش درآورده است. مشارکت در نگارش فرهنگ‌نامه قرآن و صحیفه سجادیه از دیگر فعالیت‌های علمی وی است.

شایان‌ذکر است محفل انس با قرآن و اهل‌بیت (ع) به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جمعه آخر هرماه در مسجدالنبی (ص) ستاد دانشگاه برقرار است.