پیام مسئول نهاد به مناسبت روز دانشجو

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده به […]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، حجت الاسلام والمسلمین فرهاد زاده به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو، پیامی صادر کرد.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز دانشجو با مفهوم حقیقی  عدالت‌ طلبی و  آرمان خواهی گره خورده و یادآور روحیه‌ی شهادت‌ طلبی دانشجویانی است که در حساس‌ترین مقاطع تاریخی کشور با حضور به‌موقع، گره‌گشای بسیاری از مشکلات پیش رو در مسیر انقلاب اسلامی بودند. نمونه‌های این حضور عدالت طلبانه و آرمان‌خواهانه را می‌توان درصحنه‌های تاریخی همچون ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ یا در همین فتنه های اخیر و همچنین حضور بی‌بدیل در عرصه‌های تولید علم و دانش در جهان مشاهده کرد.

دانشجو و جنبش دانشجویی راستین، در کنار افزایش توان علمی و هدف‌گذاری جهت دسترسی به کرانه‌های علم روز و جبران عقب‌ماندگی علمی کشور، در مسیر مطالبه گری هدفمند و هوشمندانه‌ی آرمان‌ها و ارزش هائی که سه دانشجوی شهید ۱۶ آذر و دانشجویان شهید دفاع مقدس و دفاع از حرم و شهدای مدافع سلامت و نیز شهدای مسیر اعتلای توانمندی‌های علمی کشور، بخصوص تازه‌ترین قربانی این مسیر شکوهمند، شهید بزرگوار آقای محسن فخری زاده، به دنبال تحقق آن بودند، حرکت می‌کند؛ یعنی حرکت در مسیر نفی استکبار و نفی سلطه دشمنان و بیگانگان و تحکیم استقلال همه‌جانبه‌ی کشور و عدالت‌طلبی در همه حوزه‌ها. در این منظومه، واژه‌ی مقدس “آزادی” هم‌معنای واقعی خود را خواهد یافت و می‌تواند یکی از بهترین زمینه ها جهت تحقق آن آرمان‌ها و اهداف و ارزش‌های متعالی باشد. در این صورت رسیدن به تمدن نوین اسلامی دور از دسترس نخواهد بود.

این روز بزرگ و خاطره‌انگیز را به همه دانشگاهیان و دانشجویان، به‌ویژه به استادان و دانشجویان ارجمند دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و خادمان و مدافعان حوزه‌ی سلامت تبریک عرض می‌کنم و از خداوند علیم توفیق روزافزون کسب علم و دانش در جهت خدمت به مردم شریف ایران را برای آنان مسألت می‌نمایم.

علی‌محمد فرهاد زاده شوشتری

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی