۱۳۹۹/۰۸/۰۶ بدون نظر

علی آبادکتول – خبرگزاری مهر: نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر بررسی ابعاد مختلف وحدت حوزه و دانشگاه تصریح کرد: حرکت بر مسیری مشخص با هدفی مشترک بر اساس اعتقادات دینی و مذهبی از جمله مطالبات مقام معظم رهبری از حوزه و دانشگاه است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالهادی شاهرودی ظهر دوشنبه در نشست مشترک حوزه و دانشگاه در شهرستان علی آبادکتول افزود: ‌در آثار اسلامی علم به دو معنای علم خداشناسی و علم معرفت به کار رفته است و این دو محور اتحاد مابین حوزه و دانشگاه است.

وی با بیان این مطلب که حقیقت علم، نورى است که در پرتو آن، انسان جهان را آن گونه که هست مى بیند و جایگاه خود را در هستى در می یابد ،از علم بعنوان عاملی برای آشنایی انسان با راه تکامل و رسیدن به مقصد اعلای انسانیت یاد کرد و گفت :‌ علم می بایست همراه با رشد جوهر و جهت و خاصیت آن رشد نماید در غیر اینصورت موجب انحطاط و سقوط انسانیت خواهد شد .

وی به شهدای هسته ای اشاره کرد و افزود: اگر می بینیم احمدی روشن، شهریاری و علیمحمدی ها در راه پیشرفت و توسعه علمی کشور به شهادت می رسند بدون شک داشتن هدف مشترک با رهبر انقلاب اسلامی و روحیه انقلابی و استقلال طلبی در راه آرمانهای بلند و الهی کشور ، انقلاب و ملت ایران عامل اصلی این از خودگذشتگی است.
در ادامه این دیدار رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای گلستان با بیان این مطلب که حضور اساتید دانشگاه در این نشست صمیمی خود نشان از وحدت حوزه و دانشگاه است ، از این دو بعنوان دو بال پرواز برای انسان یاد کرد که با آن می تواند به رشد و تعالی برسد.
حجت الاسلام مازندرانی با اشاره به توطئه دشمنان جهت ایجاد نفاق بین حوزه و دانشگاه گفت : خوشبختانه مردم ما مردمی ولایتمدار ، آگاه و انقلابی هستند که با همدلی و یکرنگی از نظام مقدس جمهوری اسلامی محافظت می کنند.
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *