حجت الاسلام دکتر خدیوی

طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کتابی پویا و زنده است

  • 24 مرداد 1402 - 9:04
طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کتابی پویا و زنده است
آیین افتتاحیه سومین دوره طرح اندیشه تمدن‌ساز ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه صبح امروز شنبه 21 مردادماه 1402 در تالار امام علی (ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آیین افتتاحیه سومین دوره طرح اندیشه تمدن‌ساز ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه در تالار امام علی (ع) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

حجت‌الاسلام دکتر علی خدیوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در این مراسم ضمن تبیین اهداف و روند برگزاری این دوره خاطرنشان کرد که طرح اندیشه تمدن‌ساز با محوریت کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن متن سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۵۳ در مسجد امام حسن مجتبی علیه‌السلام مشهد مقدس است، آن را کتابی پویا و زنده برشمرد که دارای ویژگی‌های خاصی است و بحث‌های اعتقادی را بر اساس آیات قرآنی مطرح می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر علی خدیوی با اشاره به این که از دهه 40 به بعد بحث‌ در خصوص اندیشه اسلامی وارد مرحله جدیدی شده است تأکید کرد همواره در زندگی فردی و اجتماعی نیازمند یک طرح، منظومه یا چهارچوب اعتقادی هستیم و فقدان آن باعث ایجاد تناقضات، دوگانگی و افراط‌وتفریط، شک و تردید در افراد می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، افزايش توانمندي در پاسخگویی به سؤالات، فراگیری مهارت تدبر در قرآن کریم، ايجاد و تقويت منظومه فکری و طرح کلی برای تمدن نوين اسلامی را از جمله ویژگی‌های این دوره عنوان کرد.
در ادامه این مراسم دکتر بهرامی و حجت الاسلام لاري به تشریح برنامه‌ها و روند اجرای اين برنامه پرداخته و خواستار مشارکت فعال استادان در این دوره شدند همچنين در پايان از نظرات و پیشنهادهای استادان حاضر در راستای ارتقای برگزاری این دوره استقبال شد.

لینک کوتاه : https://nsbmu.ir/?p=2013

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

رفتن به نوار ابزار